słodycze do przedszkola na urodziny

Co do przedszkola na urodziny dziecka? – Wybór słodyczy i zabaw

Co do przedszkola na urodziny dla swojego dziecka? Każdy rodzic ma swoje stanowisko w sprawie tego, jakie słodycze na urodziny dziecka wybrać. Jednakże wielu rodziców zgadza się jednogłośnie co do popularnych i zdrowych propozycji słodyczy. Wśród nich wymienić można, chociażby pyszne biszkopty, babeczki, czy ciasteczka lub świeże owoce. Z kolei wspólny berek, tańce i quizy będą ciekawie urozmaicającymi dzień zabawami. Przyjrzyjmy się z bliska wyborom dotyczącym słodyczy i zabaw na przedszkolne urodziny.

Na co zwrócić uwagę wybierając słodycze na urodziny dziecka?

Tak więc Twoje dziecko niedługo obchodzi urodziny i chce ucieszyć koleżanki i kolegów, które chodzą z nim do tej samej grupy? Jeśli tak, należy zwrócić uwagę na następujące punkty, które ułatwią wybór odpowiednich słodyczy:

 • Wiek dziecka i dzieci w grupie — Im młodsze dzieci, tym ostrożniej należy podejść do tego, co do przedszkola na urodziny będzie idealnym smakołykiem. Dotyczy to młodszych grup, do których zazwyczaj uczęszczają też dzieci poniżej 4 roku życia. Z reguły wielu rodziców obawia się podawania słodyczy dla takich dzieci. A rodzice, których dzieci mają już 4 lata lub więcej, są zazwyczaj pozytywnie nastawieni do paru łakoci z okazji urodzin;
 • Zalecenia opiekunów grupy — Po co zwracać się do nauczyciela z pytaniem o smakołyki w przedszkolu? Po pierwsze, w przedszkolu mogą obowiązywać surowe zasady, a nawet zakazy dotyczące niektórych rodzajów smakołyków. Jeśli tak, opiekun lub opiekunka poinformuje Cię o tym. Po drugie, w grupie, do której uczęszcza Twoje dziecko, mogą być dzieci alergiczne. Opiekunowie również mają tę informację. Jeśli okaże się, że więcej niż jedno lub dwoje dzieci w grupie ma alergię, rozsądnie byłoby wziąć to pod uwagę przy wyborze słodyczy. Po trzecie, konieczne jest dokładne wyjaśnienie z wychowawcami, w jaki sposób będzie przebiegać dzielenie się słodyczami wśród dzieci. Jest to bardzo ważne.

Zazwyczaj wychowawcy w przedszkolach nie dają dzieciom smakołyków, ale układają je w pudełkach. Na koniec dnia rodzice zabierają słodycze do domu i sami decydują, czy dać je dziecku, czy nie. Oczywiście, opiekunowie mogą zgodzić się na formę wspólnego odśpiewania sto lat i dzielenia się pojedynczo cukierkami z resztą grupy, należy mieć jednak pod uwagą możliwość tego, iż niektórzy rodzice mogą ograniczyć dziecku spożywanie słodyczy.

Urodziny dziecka w przedszkolu – jak przygotować?

Jeśli wraz z dzieckiem podjęliśmy decyzję obchodzenia urodzin w przedszkolu, należy wpierw uzgodnić tę kwestię z nauczycielami. Pomogą w sprawach organizacyjnych, podpowiedzą, co trzeba ze sobą zabrać, jakie smakołyki i rozrywkę przygotować.

A jeśli na urodzinach planowani są animatorzy, fotograf lub programy dla dzieci, wpierw należy przedyskutować tę sprawę z administracją przedszkola, a dopiero potem przystąpić do bezpośredniego przygotowania. Przygotowując się do świętowania urodzin dziecka w grupie przedszkolaków, nie możemy zapomnieć o zorganizowaniu ciekawych zabaw.

Wybierając rozrywkę na urodziny dziecka, weź pod uwagę następujące punkty:

 • Wszelkie rozrywki najlepiej zorganizować po śnie w porze lunchu;
 • Dzieciom w wieku 2-3 lat trudno jest skoncentrować się na jednej rzeczy, więc konkursy i zadania nie będą im odpowiadać. Zalecane są dla nich ciekawe tańce, proste zadania, baloniki, bańki mydlane;
 • Starsze dzieci w wieku 4, 5 i 6 lat angażują się w konkursy i quizy, dla nich można przemyśleć urodzinowe zadania i ciekawe gry;
 • Nie możemy zapomnieć o umiarze, przedszkole nie jest stworzone dla bogatych programów urodzinowych.

Oczywiście, urodziny dziecka w przedszkolu mogą się ograniczyć do tradycyjnego poczęstunku reszty grupy oryginalnymi łakociami.

Co do przedszkola na urodziny dziecka? – Propozycje smakołyków

Czym są dziecięce urodziny bez słodyczy i innych smakołyków? Trzeba jednak uważać na smakołyki w przedszkolu. Faktem jest, że bierzemy odpowiedzialność za zdrowie dzieci. Dlatego zdecydowanie lepiej nie przynosić do przedszkola jako smakołyków: kremówek, słodkich napojów gazowanych, wyrobów cukierniczych z nadzieniem, galaretek i słodyczy z barwnikami, czekoladek, nabiału. Tak słodzony stół urodzinowy może skutkować zaburzeniami odżywiania lub alergią.

Najlepsze opcje tego, jakie słodycze na urodziny dziecka zabrać do przedszkola to m.in.:

 • Babeczki;
 • Biszkopty;
 • Ciasteczka lub pierniki;
 • Naturalne soki i kompoty;
 • Owoce, które można jeść bez pobrudzenia się – banany, jabłka, gruszki, kiwi.

Smakołyki powinny mieć klarowny skład lub być domowej roboty. Cukierki można zastąpić biszkoptem, smacznym piernikiem lub rodzynkami i orzechami (jeśli dzieci nie mają alergii).

Urodziny dziecka w przedszkolu – łakocie i zabawy

Przed wyborem odpowiednich słodyczy na urodziny dziecka w przedszkolu należy wpierw przedyskutować ich wybór z opiekunem i rodzicami. Jeśli obie strony będą chętne, można przedyskutować z nimi kwestię prezentu urodzinowego dla dziecka, czy sprawę słodkiego poczęstunku dla przedszkolaków.

Urodziny dziecka w przedszkolu mogą być niezwykle kreatywnym wydarzeniem, które zadowoli i solenizanta lub solenizantkę, a także resztę przedszkolaków. Wybór odpowiednich słodyczy jest tu kluczowy, ponieważ w tym wieku obowiązkowe jest, aby wszystkie dzieci otrzymały wspólnie drobny poczęstunek, który zadba o radosną atmosferę w ciągu dnia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jakie słodycze do przedszkola na urodziny warto wybrać, zapoznaj się z tym artykułem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *