jakie słodycze do przedszkola na urodziny

Jakie słodycze do przedszkola na urodziny wybrać?

Urodziny dla dziecka są niezwykle wyczekiwanym wydarzeniem. Jednak zazwyczaj maluch pragnie je spędzać nie tylko w gronie rodzinnym, ale również wśród przyjaciół. Nic więc dziwnego, że już w przedszkolu celebruje się tę uroczystość drobnym poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem jubilatowi. Oczywiście przed urodzinami rodzice miewają dylemat dotyczący słodkiego poczęstunku. W końcu to jakie słodycze do przedszkola na urodziny wybrać tylko na pozór jest łatwym zadaniem. Najczęściej wybierane są różnego rodzaju cukierki, żelki, gumy i lizaki, które łatwo podzielić. Niektórzy decydują się także na Kinderki, a także uwielbiane przez maluchy Kinder niespodzianki. Takie drobne podarki są wystarczające, aby uczcić ten wyjątkowy dzień.

Urodziny w przedszkolu — jak się przygotować do tego wydarzenia?

Każdy malec uwielbia urodziny. Nie tylko ze względu na prezenty, ale również z powodu uwagi, która skupia się tylko na nim. W ten dzień każde dziecko czuje się wyjątkowo. Z tego powodu powstał zwyczaj celebrowania tego dnia również w przedszkolu. W każdym przedszkolu urodziny obchodzone są w trochę inny sposób. Z tego powodu warto wcześniej dowiedzieć się, jak to wygląda w placówce, do której uczęszcza smyk. Jednak często w ten dzień maluchy przynoszą słodki poczęstunek urodzinowy kolegom z grupy, aby mogli uczcić ten dzień razem z nimi. Właśnie w tym momencie rodzice zaczynają się zastanawiać jakie słodycze do przedszkola na urodziny wybrać i jak je zapakować?

Popularne są różnego rodzaju torebeczki również z ulubionymi motywami czy też płócienne woreczki. Dobrze sprawdzi się także foliowe opakowanie przewiązane ozdobną kokardą. Ciekawym pomysłem może być także owinięcie słodyczy celafonem tworząc np. kształt cukierka przewiązanego wstążkami. Jednak najistotniejszym elementem jest zawartość opakowania. Zatem jaki słodki poczęstunek do przedszkola będzie odpowiedni?

Przede wszystkim wybierając słodkości, należy zwrócić uwagę czy łatwo da się je podzielić. Wszystkie powinny znajdować się w oddzielnych papierkach. Z tego też powodu rodzice chętnie wybierają różnego rodzaju cukierki czy też gumy. W ten dzień można też ubrać malca bardziej odświętnie, pamiętając jednak o tym, że większość dnia spędzi na zabawie również na podłodze czy też na placu zabaw. Zawsze można pozwolić dziecku wybrać samemu ulubione ubranie, w którym będzie się czuło dobrze. W niektórych przedszkolach urodziny są przeprowadzane raz w miesiącu wspólnie z innymi dziećmi urodzonymi w danym miesiącu. Dlatego tak ważne jest wcześniejsze zapoznanie się z zasadami panującymi w danym obiekcie. 

Słodki poczęstunek na urodziny w przedszkolu — czy jest konieczny?

Nikt nie zmusi rodzica do celebrowania tego wydarzenia w przedszkolu. Ten zwyczaj wynikł raczej z potrzeby rodziców, którzy pragną, aby ich maluch uczcił ten dzień w gronie przyjaciół z grupy. Niemniej jednak jest to już swego rodzaju tradycja, która jest pielęgnowana przez większość palcówek. Jednak nie każdy rodzic musi na nią wyrazić zgodę. Ponadto niektórzy rodzice mogą niechętnie podchodzić do obdarowywania innych malców niezdrowymi słodkościami, bądź otrzymywaniem słodkości przez swoje dziecko. Warto jednak pamiętać, że na rynku są również zdrowe słodkości, które mogą być alternatywą dla zwykłych lizaków lub cukierków.

Zatem to jakie słodycze do przedszkola na urodziny się wybierze, jest sprawą indywidualną. Oczywiście zwyczaj obchodzenia urodzin w grupie ma sporo zalet, które w pozytywny sposób wpływają na dziecko. Przede wszystkim uczy bycia częścią grupy i celebrowania ważnych momentów z innymi nie tylko z gronem najbliższych. Dzięki temu dziecko może się bardziej zżyć z grupą i poczuć jego częścią. Dlatego warto zachęcać dziecko do dzielenia się przyjemnymi wydarzeniami ze swojego życia z przyjaciółmi już od małego. Dodatkowo maluch w ten dzień może się poczuć wyjątkowy i skupić na sobie całą uwagę. Wspólne obchodzenie urodzin uczy również empatii i otwartości na potrzeby innych. Ponadto żadne dziecko nie czuje się pominięte i wyobcowane. Dlatego warto zdecydować się na drobny poczęstunek, który niesie za sobą wiele dobrego dla rozwijającego się małego umysłu.

Jakie słodycze do przedszkola na urodziny wybrać?

Wybór słodyczy na urodziny może być kłopotliwy. Zwłaszcza gdy jest tak duży wybór różnego rodzaju produktów na rynku. Zatem jakie urodzinowe słodycze do przedszkola wybrać, aby zadowolić małych smakoszy?

Jak już wyżej zostało wspomniane, słodycze powinno się w łatwy sposób podzielić. Chętnie są wybierane różne cukierki, a także rozpuszczalne gumy owocowe takie jak np. Mamba. Warte uwagi są również żelki, które uwielbiane są niemal przez każdego malucha i również ich skład jest zadowalający. Ponadto często dostępne są w małych paczuszkach, które świetnie nadają się na drobny upominek. W przypadku młodszych grup warto postawić na miękkie przysmaki, z którymi poradzi sobie każde dziecko.

Dobrym wyborem mogą być także galaretki, które oprócz pysznego owocowego smaku zawierają również żelatynę potrzebną w każdym wieku. Kruche krówki również zostaną docenione przez małych smakoszy, a ich zjedzenie nie będzie problematyczne, gdyż same rozpuszczają się w ustach. Dużą popularnością w urodzinowych paczuszkach cieszą się także różnego rodzaju lizaki. Innym ciekawym pomysłem mogą być popularne wśród dzieci Kinderki lub Kinder niespodzianki — jednak koszt takiego jajka może wynieść więcej niż zwykła torebka ze słodkościami, zwłaszcza planując urodzinowy poczęstunek do przedszkola dla licznej grupy dzieci.

Szykując paczuszki urodzinowe, warto pamiętać o tym, aby nie przesadzać z ilością słodkości znajdujących się w środku. W końcu to ma być tylko drobny symboliczny gest celebrujący to wyjątkowe wydarzenie, jakim są urodziny smyka. W pakowanie słodkości dobrze włączyć również swoją pociechę, dzięki czemu będzie odczuwała większą radość z wręczania własnoręcznie przygotowanego poczęstunku.

Poczęstunek urodzinowy w przedszkolu to ważne przeżycie dla malca

Każde dziecko pragnie poczuć się częścią grupy i dotkliwie odczuwa wszelkiego rodzaju pominięcia. Urodzinowy poczęstunek w przedszkolu to nie tylko okazja do uczczenia ważnego dnia w życiu dziecka, ale również okazja do kształtowania jego zdolności społecznych. Dobrze jest włączyć malca w przygotowywanie słodkości dla swoich kolegów i koleżanek. W ten sposób wniesie swój wkład w grupę i poczuje się jej częścią. W paczuszkach można umieścić niemal wszystko od lizaków, poprzez gumy, galaretki a na różnego rodzaju cukierkach kończąc. Zawsze warto zachęcać malca do budowania więzi z innymi członkami grupy również podczas takich drobnych okazji.  

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *