cukierki amerykanskie

Cukierki amerykańskie – gdzie je można kupić?

W każdym zakątku świata skosztować można innych słodyczy o często bardzo ciekawych i niespotykanych smakach. Cukierki amerykańskie nie są tu wyjątkiem. Łakocie te różnią się swoim smakiem, wyglądem, kształtem, jak i designerskimi opakowaniami. Słodycze wprost z Ameryki z pewnością przypadną do gustu dzieciom, jak i dorosłym. Wiele z nich można zakupić także w Polsce w sklepach stacjonarnych, aczkolwiek więcej propozycji oferują sklepy internetowe.

Cukierki z Ameryki- dlaczego dla mieszkańców tego kraju są ważne?

Stany Zjednoczone to bezsprzeczny lider na rynku wyrobów cukrowych oraz czekoladowych. Słodycze, takie jak cukierki, cieszą się ogromną popularnością wśród amerykanów. Mieszkańcy tego kraju chętnie zjadają kolorowe cukierki z nadzieniem i bez, oblane czekoladą czy też podawane z kwaśną posypką. Są one niezwykle ważne dla amerykańskiej kultury. Łakocie te stanowią często podarunek na ważne okazje i święta.

Nie może ich zabraknąć podczas zbliżającego się Dnia Świętego Patryka, na Halloween, Święta Bożego Narodzenia czy inne istotne wydarzenia. Wybór cukierków pochodzących z tego kraju jest dosyć duży. Amerykanie często zaskakują swoim niespotykanym podejściem do produkcji słodkich przysmaków. Cukierki amerykańskie dostępne są w dosyć niespotykanych połączeniach, o dziwnym wyglądzie czy niestandardowej konsystencji.

Amerykańskie cukierki znanych i cenionych marek

Jeśli chodzi o najpopularniejsze amerykańskie cukierki, warto wspomnieć o takich produktach, jak:

 • M&M’s,
 • Mike & Ike,
 • Nerds,
 • Ice Breakers,
 • Toxic Waste,
 • Hersheys’s,
 • Pop Rocks,
 • Cadbury Caramello,
 • Sour Patch Kids,
 • Chewy Lemonhead,
 • Warheads,
 • Jelly Belly,
 • Reese’s i wiele innych.

Ciekawą propozycją są zwłaszcza pyszne cukierki M&M cenione także w naszym kraju. To chrupiący przysmak z kolorowej polewie. łakocie te wyglądają tak tabletki ze skorupką i literą „M”. Markę założył amerykański producent słodyczy Forrest Mars, który podczas podróży do Hiszpanii zauważył żołnierzy wojny domowej jedzących czekoladowe kilku w powłoczce z twardego cukru. Pomysł na tego typu słodycze okazał się niezwykle trafiony. Na rynku pojawiły się one już w 1941 roku i dosyć szybko zyskały uznanie mieszkańców tego kraju.

Nazwa cukierków pochodzi od wyrażenia Mars & Murrie’s będącego połączeniem nazwisk ich wynalazców (Forrest Edward Mars i Bruce Murrie). W sprzedaży znajdują się klasyczne cukierki w kolorze czerwonym, brązowym, żółtym i zielonym, ale także te w kolorze szarym i różowym. Firma eksperymentuje ze smakami, a na sklepowych pułkach pojawiły się nawet M&M’sy nadziewane ryżem oraz o smaku wiśniowym.

Kolejnymi pysznymi cukierkami z ameryki są Nerdsy. Są to kolorowe, owocowe cukierki dostępne w formie twardych pastylek do ssania, cukierków z miękkim środkiem albo żelek. Popularnymi słodyczami ze Stanów Zjednoczonych są też cukierki Toxic Waste od firmy Candy Dynamics. Charakteryzują się one wyjątkowo kwaśnym smakiem, a ich opakowanie przypomina beczkę z toksycznymi odpadami. To z pewnością przysmak dla osób lubiących eksperymentować i niebojących się kwaśnych smaków.

Amerykańskie cukierki to też legendarne ciągutki, czyli Mary Jane oraz Bit-O-Honey. Zapakowane w sreberka przypominają stare czasy, a kupowane są już od ponad wieku. Bit-O-Honey to ciągnący się cukierek produkowany na bazie miodu, także z długoletnią tradycją. Na uznanie zasługują też Tootsie Roll, czyli karmelowo-czekoladowe cukierki dostępne w formie długiego batona.

Ich produkcja rozpoczęła się w 1907 roku, a więc amerykanie ich smakiem cieszą się już od ponad 100 lat. Co ciekawe, Tootsie Roll podobnie dosłownie ratowały życie amerykańskim żołnierzom w wojnie koreańskiej. Nie chodzi wcale o to, że dostarczały cennej energii. W czasie żucia stawały się elastycznie, nawet pomimo skrajnie niskich temperatur. A więc nadawały się do zatykania dziur w oponach, czy też po kulach w sprzęcie, gdyż już po chwili zamarzały i twardniały.

Gdzie kupić cukierki amerykańskie?

Cukierki amerykańskie można zakupić w wielu supermarketach i hipermarketach, jednak ich ilość nie jest zbyt duża. Ponadto nie są też tam dostępne we wszystkich wersjach smakowych. W przypadku podróży do Ameryki warto zabrać ze sobą dla najbliższych właśnie najpopularniejsze słodycze z tego kraju, czyli przede wszystkim kolorowe i oryginalne cukierki. Jeśli jednak chcemy spróbować tego typu łakoci, a nie wybieramy się do tego kraju, możemy je zakupić w wielu sklepach internetowych.

Oczywiście sprowadzanie cukierków wprost od amerykańskich producentów słodyczy może okazał się nieopłacalne. W tym wypadku trzeba liczyć się nie tylko z długim czasem oczekiwania na paczkę, ale też wysokimi kosztami dostawy. Wiele lokalnych sklepów internetowych ma w swoim asortymencie właśnie słodycze z USA, w tym popularne cukierki. Sprowadzają je w ilościach hurtowych, po czym sprzedają na polskim rynku, a więc ich cena nie jest zbyt wygórowana.

Amerykańskie cukierki doceniane są w wielu krajach świata. To propozycje oryginalne i niebywale pyszne, których z pewnością warto spróbować. Można je zakupić w wielu sklepach online, a najciekawsze propozycje to przede wszystkim kolorowe M&M-sy, Nerdsy czy cukierki Mary Jane oraz Bit-O-Honey.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *