niemieckie słodycze wielkanocne

Niemieckie słodycze wielkanocne- jakie słodkości królują w wielkanocnych stołach u naszego sąsiada?

Wielkanoc to jedne z bardziej radosnych świąt. Obchodzone na wiosnę święta Wielkanocne zarówno w naszym kraju jak i w Niemczech przybierają prawdziwie magiczny wydźwięk. Oczywiście, na niemieckich, wielkanocnych stołach nie może zabraknąć również słodyczy. To one stanowią drugi, podstawowy smakołyk w czasie tych magicznych świąt. Wobec tego jakie niemieckie słodycze wielkanocne są najpopularniejsze?

Smakowita czekolada Ritter Sport wielkanocną tradycją w Niemczech

Niemieckie słodycze wielkanocne to przede wszystkim czekolada Ritter Sport. Jest ona świetnie znana nie tylko u naszego zachodniego sąsiada, ale także i w naszym kraju. Ritter Sport to jedna z najpopularniejszych czekolad w Niemczech, której zwykle nie może zabraknąć na stole wielkanocnym. Ritter Sport została założona w 1912 roku. Podstawową wersją jest kwadratowa tabliczka tej czekolady, która dzieli się na 16 kawałków. Niemniej jednak w sprzedaży pojawiły się również znacznie mniejsze „kieszonkowe” tabliczki. Czekolada Ritter Sport dostępna jest w różnorodnych smakach. Najchętniej jednak wybierane są:

 • czekolady o smaku orzechów laskowych
 • czekolady o smaku miętowym
 • czekolady o smaku jogurtowym
 • czekolady z marcepanem

Choć niemieckie słodycze wielkanocne to przede wszystkim różnorodność, to jednak czekolada Ritter Sport jest najważniejszym z nich. W Niemczech co prawda, czekolada ta jest o wiele tańsza niż w Polsce, jednak z pewnością warto jej spróbować.

Niemieckie słodycze wielkanocne to również czekolada Schogetten

W Niemczech święta wielkanocne nie mogłyby istnieć gdyby nie czekolada. Można odnieść wrażenie, że niemieckie słodycze wielkanocne to głównie przysmaki związane właśnie z czekoladą i jej różnorodnymi wersjami. Czekolada Schogetten z pewnością jest mniej popularna od Ritter Sport, a niektórzy wskazują na to, że jest ona również mniej smakowita. Schogetten pojawiła się na rynku już w 1962 roku i minęło trochę czasu, zanim została ona spopularyzowana. Co prawda, jest ona dostępna również w sklepach w naszym kraju, jednak cieszy się ona znacznie mniejszą popularnością niż Ritter Sport. Nie występuje ona również w wielu wersjach smakowych. Niemniej jednak czekolada ta, cieszy się popularnością wśród wielu smakoszy, gdyż jak zaznaczają, każda kostka wręcz rozpływa się w ustach.

Kocie języczki czyli Katzenzungen

Niemieckie słodycze wielkanocne mogą swoimi nazwami zaskoczyć nie jednego z nas. Dokładnie w ten sam sposób jak robią to kocie języczki. Oryginalna ich nazwa to Katzenzungen, a co ciekawe, ich produkcją zajmuje się wiele, niemieckich firm. To co wyróżnia te niemieckie słodycze wielkanocne to przede wszystkim kształt. Formowane są one bowiem w kocie języki już od 1900 roku. Cieszą się one ogromną popularnością w Niemczech, szczególnie w okresie Wielkanocy. Niestety, na naszym rynku nie będziemy mogli ich znaleźć. Smakosze wskazują na to, że mleczna czekolada w przypadku kocich języczków jest wyjątkowo smaczna, a także słodka. W Niemczech kocie języczki to koszt około 1 euro. Nie jest to więc zbyt wygórowana cena za ten przysmak.

Herbatniki Lebniz do wielkanocnej kawy

Herbatniki Lebniz stanowią niezbędny dodatek do kawy lub herbaty nie tylko w okresie świąt wielkanocnych. Są one produkowane od 1891 roku i cieszą się niezmienną popularnością. Te niemieckie słodycze wielkanocne doczekały się wielu, różnorodnych odmian. Można bowiem spotkać się z:

 • herbatnikami w czekoladzie
 • herbatnikami z posypką z orzechów laskowych
 • herbatniki w kształcie zwierzątek
 • herbatniki z lukrem

Okazuje się, że te niemieckie słodycze wielkanocne są również dostępne w polskich sklepach. Niemniej jednak to właśnie niemieckie markety oferują ich znacznie większy wybór. Co więcej, u naszego zachodniego sąsiada herbatniki Lebniz są również o wiele tańsze. Ten smakołyk cechuje się dość dużą chrupkością, a także wyjątkowym, maślanym smakiem. Z tego też powodu święta wielkanocne w Niemczech zawsze spędzane są w ich towarzystwie.

Super Dickamnn’s- ulubione słodycze dzieci na Wielkanoc i nie tylko

Niemieckie słodycze wielkanocne z pewnością trafiają w gusta zarówno dorosłych jak i najmłodszych. To właśnie oni lubują się w Super Dickamnn’s. Są to zatopione w mlecznej czekoladzie pianki, które mogą nieco przypominać popularne marshmellows. Dodatkowo zostały one ulokowane na podstawce z kruchego wafelka. Co ciekawe, w Niemczech dostępne są różne warianty Super Dickamnn’s. Można znaleźć:

 • pianki zatopione w czekoladzie białej
 • pianki zatopione w czekoladzie gorzkiej
 • pianki zatopione w czekoladzie deserowej

Niestety, w naszym kraju można spotkać się jedynie z jednym rodzajem pianek- w czekoladzie deserowej. Tego typu niemieckie słodycze wielkanocne bardzo szybko skradły sobie serca dzieci. Krucha pokrywa z roztopionej czekolady, skrywa w sobie niezwykle miękką i słodziutką piankę. Dodatkowo chrupiący wafelek, gwarantuje niesamowite doznania smakowe. Super Dickamnn’s w Niemczech są niezwykle popularne, szczególnie w okresie Wielkanocy. Dzieci uwielbiają się nimi zajadać, a dorośli chętnie wykorzystują się jako dodatek do kawy i desery. Z pewnością warto tego przysmaku spróbować.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *