smaczne cukierki fit

Cukierki fit- dlaczego warto na nie stawiać?

Wiele osób doskonale wie, że dbanie o zdrową i smukłą sylwetkę wymaga wielu wyrzeczeń. Jednym z nich była zawsze rezygnacja ze słodyczy. Okazuje się jednak, że cukierki fit mogą całkowicie odmienić nasze spojrzenie na węglowodany. Zdrowie, smaczne i słodkie cukierki mogą bez większych problemów stać się urozmaiceniem diety lub po prostu zastąpić zwykle słodycze. Warto je wybierać z wielu, różnych powodów. Nie tylko zadbają one o naszą sylwetkę i pomogą kontrolować masę ciała. Cukierki fit, będą również świetną, słodką przekąską, której potrzebuje każdy z nas.

Jak cukierki fit wpłyną na nasze zdrowie?

Nikt z nas nie jest wstanie odmówić sobie przepysznych słodyczy. Niemniej jednak wszyscy specjaliści zgodnie biją na alarm. Cukierki i inne słodkości nie tylko mogą wpływać na rozwój cukrzycy, ale także prowadzić do otyłości. Dodatkowo decydując się na przejście na jakąkolwiek dietę redukcyjną, również musimy liczyć się z tym, że cukierki muszą zostać całkowicie z jadłospisu wyłączone. Okazuje się jednak, że fit cukierki to całkiem inny rodzaj wyrobu spożywczego. Mogą one towarzyszyć zdrowej i zbilansowanej diecie i za każdym razem pomogą nam utrzymać dobrą formę.

Dzięki nim nie trzeba całkowicie rezygnować z przyjemności, nawet w momencie, kiedy przebywamy na niezwykle restrykcyjnej diecie. Jak więc te cukierki wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie? Otóż:

 • zawierają mniej kalorii przez co pomogą nam kontrolować wagę;
 • zawierają pokaźne ilości witamin i minerałów;
 • dostarczają błonnik do organizmu;
 • są pozbawione szkodliwych dodatków i ulepszaczy smaku, które mogą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie;
 • mają lepiej wyważone makroskładniki, co jest ważne w przypadku zdrowej diety;
 • pomagają kontrolować stężenie glukozy we krwi- jest to szczególnie ważne w przypadku diabetyków lub u osób cierpiących na insulinooporność.

Nie zapominajmy również o tym, że cukierki fit zwykle są tak samo smaczne, a przy tym nie dostarczają „pustych” kalorii.

Jak rozpoznać cukierki fit w sklepie?

Okazuje się, że cukierki fit stały się obszarem zainteresowania wielu producentów słodkości i przysmaków. Nie bez znaczenia było to, że w ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie zdrowymi słodyczami. Można więc śmiało na tej podstawie stwierdzić, że cukierki fit obecnie znajdziemy w każdym markecie spożywczym. Jednak jak można je rozpoznać? Otóż na początku nie warto dawać wiary jedynie chwytliwym sloganom typu „ekologiczny” lub „naturalny”. By rozpoznać cukierki fit na półce sklepowej trzeba dokładnie przeczytać etykietę. To ona dostarczy nam wszystkich, niezbędnych informacji i na jej podstawie z pewnością rozpoznamy zdrowe słodycze.

Przede wszystkim na czytając etykietę pamiętajmy o tym, że dane składniki umieszczone są w kolejności malejącej. W praktyce oznacza to, że im szybciej pojawia się dany składnik, tym jest go po prostu więcej. Dodatkowo cukierki fit powinniśmy rozpoznać po składzie naturalnym, bez zbędnych substancji aromatyzujących. Wobec tego jeśli na etykiecie pojawiają się nazwy, które tak naprawdę nic nam nie mówią, lepiej dany cukierek odłożyć na półkę. Pamiętajmy również, że im prostszy i krótszy jest skład, tym bardziej „fit” będzie dany produkt. Zwróćmy uwagę także na ewentualną ilość kalorii i węglowodany. Koniecznie w składzie zdrowych cukierków powinien pojawić się ksylitol. Jest to zdrowy i niekaloryczny zamiennik cukru.

Cukierki fit- czy można przygotować je w domu?

Nie zapominajmy o tym, że nie zawsze musimy odwiedzać markety spożywcze, by zdobyć cukierki fit. Okazuje się, że większość z nich możemy przyrządzić sami. Doskonale wiemy, że słodkości musza być po prostu słodkie oraz maksymalnie smaczne. W wielu przepisach więc dodaje się ogromne ilości cukru. Słodycze fit można przygotować z dokładnie tego samego przepisu, jednak zastępując cukier jego zdrowymi odpowiednikami. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się:

 • ksylitol;
 • erytrol;
 • inulina;
 • syrop daktylowy lub syrop klonowy- jednak w umiarkowanej ilości, gdyż są one dość kaloryczne;
 • stewia;
 • pasta daktylowa- również w umiarkowanej ilości, gdyż zawiera ona nieco więcej kalorii.

Wyżej wymienione składniki są wstanie sukcesywnie zastąpić biały cukier. Co więcej erytrol, ksylitol i stewia to zamienniki cukru o zerowej kaloryczności. Dzięki nim cukierki fit będą nie tylko słodkie, ale także pozbawione „pustych” kalorii. Samodzielne przygotowywanie słodkości dodatkowo może dać nam dużo satysfakcji i zawsze będziemy mieć pewność co do składu danego produktu. Warto więc poświęcić chwilę czasu i własnoręcznie przygotować cukierki fit.

Cukierki fit mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Pomagają nam one kontrolować wagę, stężenie glukozy we krwi, a także nie obciążają naszego organizmu. Warto pamiętać, że poszukując tego typu słodyczy w sklepie, najważniejsze jest zaznajomienie się z etykietą produktu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by cukierki fit przygotować własnoręcznie w domu. Wystarczy wykorzystać zamienniki białego cukru i wykazać się odrobiną cierpliwości.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *