najkwaśniejsze słodycze na świecie

Jakie są najkwaśniejsze słodycze na świecie?

Jeżeli ktoś zetknął się kiedykolwiek z klasycznymi kwaśnymi żelkami dostępnymi w większości znanych nam dyskontów i rozkochał w nich swoje kubki smakowe… na pewno zapragnie więcej! Warto wiedzieć, że świat przekąsek powodujących kwaskowaty grymas nie kończy się na tej jednej, znanej wszystkim paczce. Jakie są więc najkwaśniejsze słodycze na świecie? Podpowiadamy! 

Haribo smak… kwaśności!

Postawmy sprawę jasno: ten klasyk nigdy nie wyjdzie z mody. Paczka kwaśnych żelek to najłatwiejszy do zdobycia przysmak dla wszystkich fanów cierpkich, wykrzywiających smaków. Chociaż zdecydowanej większości osób wspomniane żelki kojarzą się z klasycznymi robaczkami, ten producent ma zdecydowanie szerszą ofertę kwaśności. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że chociaż tych mniej popularnych produktów na próżno szukać w popularnych sklepach, Internet otwiera przed nami naprawdę niezłe możliwości! 

Jakie najkwaśniejsze słodycze na świecie ma więc w ofercie Haribo? Przede wszystkim kolorowe spaghetti! Oczywiście – z godną sobie ilością wykrzywiającej buzi, kwaśnej posypki. Orzeźwiająca truskawka, powodujące nieopanowany grymas jabłko czy wykrzywiająca cola mają znacznie wyższą zawartość kwasku cytrynowego niż ich klasyczne odpowiedniki. Dodatkowo, naprawdę ciekawa i poręczna forma przekąski sprawia, że nada się idealnie na wieczór filmowy, spacer po parku i ponury dzień w biurze. Zaletą korzystania z usług większego producenta jest dostępność jego produktów w naprawdę dużych rozmiarach: kwaskowate banany, warzywa, smoki i wszelkie inne języczki z nieprzyzwoitą ilością ukochanej przez fanów posypki można zakupić nawet w 150-sztukowych wiaderkach! Taka ilość kwaskowatości jest w stanie zaspokoić niejednego miłośnika nietuzinkowych doznań. 

Niech żyją toksyczne słodycze!

Toxic Waste Sour Extreme to seria naprawdę kwaśnych słodyczy, które kuszą swoich odbiorców nie tylko mistrzowskim smakiem, ale również oryginalnym wykonaniem. Zdecydowana większość kolekcji ma formę beczułek na toksyczne odpady, które są załadowane aż po brzegi ultra kwaśnymi cukierkami zapakowanymi w osobne papierki – w końcu, jak zapewnia producent, ich spożycie odbywa się na własne ryzyko. Co wyróżnia je wśród konkurencji? Ograniczenie wiekowe! Te kwaśne przekąski nie są zalecane do spożycia dla dzieci poniżej 3-go roku życia, ze względu na skład. Barwniki E102 i E129, chociaż nieszkodliwe dla dorosłych, mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u najmłodszych.

Co więc sprawia, że Toxic Waste Sour Extreme wykrzywiają w kwaśnym grymasie buzie na całym świecie? Odpowiedź jest dziecinnie prosta: różnorodność smaków! Producenci naprawdę trafiają w gusta odbiorców: żółta beczułka zawiera takie opcje jak cytryna, arbuz, wiśnia, jabłko i blue raspberry, zielona może pochwalić się limonką, kiwi, melonem, zielonym jabłkiem oraz gruszką, a czerwona będzie odpowiednia dla fanów czerwonej gruszki, żurawiny, maliny, ciemnego winogrona oraz truskawki. Kwaśną mieszankę wymienionych smaków oferuje beczułka Toxic Waste Nuclear Fusion, a Drum Toxic Waste Special Edition to coś odpowiedniego nie tylko dla miłośników kwaśności, ale również tajemnicy – jeden ze znajdujących się w środku aromatów z limitowanej serii pozostawiony jest czystemu przypadkowi. 

Ponadto zamiłowanie producentów do kwaśnych produktów zostało zamknięte nie tylko w toksycznych beczułkach, ale również w rozpuszczalnych gumach Toxic Waste Nuclear Sludge. Ich hardcorowo wysoki poziom kwaśności oraz przystępne, prostokątne opakowanie sprawiają, ze jest to idealnie kwaśna przekąska na każdą okazję. 

Najkwaśniejsze słodycze na świecie, czyli żele-kwaśniaki! 

Chyba nie ma lepszego połączenia niż kwaśna przekąska i żelowa, intrygująca konsystencja. Wielu z nas pamięta zapewne hitowe spraye lat 90′, w skład których wchodził głównie… kwasek cytrynowy i cukier. Urozmaicenie tej prostoty to absolutny strzał w dziesiątkę dla wszystkich kwaskomaniaków, a właśnie takową jest super kwaśny owocowy żel w tubce Nuclear Strike Acid Gel! Taka formuła umożliwia niezwykle wysokie skondensowanie kwaśności, a sposób aplikacji zachwyci nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Ogromną zaletą są również trzy poziomy kwaśności żelu dostępne w kilku popularnych smakach. I chociaż każdy wykrzywia buzię, dojście do ostatniego jest zarezerwowane tylko dla prawdziwych, kwaskowych wyjadaczy! 

Najkwaśniejsze słodycze na świecie występują w różnych formach, smakach i kolorach, a ich dostępność jest podyktowana w większości przypadków krajem zamieszkania. Na szczęście, w obecnych czasach wielu producentów oferuje możliwość międzynarodowych (a nawet międzykontynentalnych!) wysyłek, co zdecydowanie ułatwia możliwość cieszenia się ich smakiem bez konieczności odbywania dalekich podróży. Jeżeli już odnajdziemy swoją ukochaną konsystencję – od cukierków, po batoniki, gumy, żelki i żele – której skład i poziom kwaskowatości nas zachwyci, nie wahajmy się więc podjąć nowych wyzwań i wystawmy swoje kubki smakowe na kwaśną próbę. W końcu, jak to mawia większość producentów wymienionych powyżej kwaśnych smakołyków: próbujemy na własne ryzyko! 

Inne najkwaśniejsze słodycze poznasz tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *