zestaw słodyczy świątecznych

Zestaw słodyczy świątecznych – czy to idealny prezent?

Święta Bożego Narodzenia już za rogiem, wówczas wiele osób rozpoczyna rozmyślania na temat potencjalnych prezentów. Niestety nie jest to łatwe zadanie, aby sprawić upominek, który w pełni przypadnie do gustu obdarowanej osobie. Dlatego też przychodzimy z propozycją podarunków, które spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym. Oczywiście mam na myśli zestaw słodyczy świątecznych, będący słodkim ukojeniem dla ciała. Ze względu na uroczystą okazję, jaką jest Gwiazdka, warto zadbać o to, by wybrany komplet słodkości był tak wyjątkowy, jak samo święto! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Komplet słodyczy – fantastyczny czy oklepany pomysł?

Tego typu prezenty często uważane są za neutralny gest, niespersonalizowany i mało wymyślny, lecz nic bardziej mylnego! Oczywiście skompletowanie zestawu słodyczy na święta jest fenomenalnym sposobem na zaoszczędzenie czasu. Na wybieranie upominku świątecznego niekiedy trzeba poświęcić wiele godzin spędzonych na poszukiwaniach w Internecie, czy też w sklepach stacjonarnych. W przypadku kompletów słodyczy sprawa jest znacznie prostsza. Czy zakup zestawu słodyczy świątecznych jest równoznaczny z lenistwem, czy brakiem kreatywności?

Absolutnie nie! Wręcz przeciwnie – wybrany kosz prezentowy może być bardzo wyjątkowy. Jeśli chcesz, aby zestaw był unikatowy, to wówczas możesz wybrać poszczególne elementy samodzielnie. Warto zatem dowiedzieć się, w jakich smakach gustuje osoba, która ma zostać obdarowana. Następnie pozostaje umieścić słodycze w pudełku czy koszu i udekorować według uznania. Bez wątpienia osobiście wykonane upominki będą zdecydowanie bardziej spersonalizowane. Z kolei praca włożona w tworzenie prezentu z pewnością zostanie doceniona, co może przynieść autorowi upominku dużo satysfakcji.

Jakie paczki ze słodyczami dla dzieci?

Zacznijmy od najmłodszych, bowiem to oni uwielbiają słodkości niemal w każdej odsłonie. Dzieci zazwyczaj zadowolą się każdym smakołykiem, natomiast nie oznacza to, że mamy kupować cokolwiek napotkamy na półce sklepowej z wizerunkiem Świętego Mikołaja. Warto zatem zaopatrzyć maluchy w słodycze dobrej jakości – nie tylko ze względu na korzystniejszy smak, lecz także odpowiednio ułożony skład smakołyku. Dzięki temu przysmak będzie apetyczny, a zarazem nieszkodliwy dla zdrowia najmłodszych. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze zestawów słodyczy dla dzieci?

Tradycyjnie wyroby cukiernicze produkowane na Boże Narodzenie są wyposażone w grafikę Świętego Mikołaja na opakowaniu, co jednoznacznie kojarzy się ze świętami. Jednak w przypadku kompletów dla dzieci, można nieco zaszaleć i wybrać świąteczne wersje słodyczy z wizerunkiem ulubionych postaci z bajek. Półki sklepowe są przepełnione tego typu frykasami. Do jednych z najbardziej popularnych należą pudełka z super bohaterami, znaną ekipą piesków czy księżniczek. Alternatywą będą torty ze słodyczy, które zazwyczaj są dwupiętrowe, ułożone z podłużnych czekoladek. Dostępne są marketach, natomiast tego typu torcik można również zrobić samemu! Wystarczy zakupić odpowiednią ilość słodyczy, podstawę tortu wykonać ze styropianu, a następnie przykleić czekoladki do stelażu.

Zestaw słodyczy świątecznych dla dorosłych – co wybrać?

Dorośli bywają zdecydowanie bardziej wymagający niż dzieci, aczkolwiek mało którzy odmówią dobrego smakołyku. Trudno jest bowiem na zawsze zrezygnować z wyśmienitych, rozpływających się w ustach czekoladek, miodów, czy też owoców zanurzonych w kremowych polewach. Niekiedy zestawy łakoci dla dorosłych są przeznaczone konkretnie dla kobiet lub mężczyzn. Te dla płci pięknej będą utrzymane w delikatnej kolorystyce. W środku pudełka często można znaleźć owoce oblane czekoladą czy też kawy o słodkim aromacie. Zestawy dla mężczyzn z kolei nierzadko zawierają śladowe ilości mocniejszego alkoholu, a ich kształt przypomina butelki.

Poza tym kwestionowanym klasykiem są orzechy, truskawki czy maliny w czekoladzie, które spodobają się także prawdziwemu koneserowi. Do wspomnianych słodkości można dodać kilka herbat czy kaw, aby zbalansować cały komplet. Ekspresowe herbaty, a więc takie, które występują w saszetkach, zazwyczaj nie są tak intensywne i smaczne, jak liściaste. Dlatego też warto zainwestować w te drugie. Jeśli chodzi o kawy, to zdecydowanie mocniejsze i pobudzające będą te ziarniste, do których świetnie pasują słodkie syropy. Zminimalizują bowiem goryczkę kawy ziarnistej, a ponadto idealnie wpasują się do zestawu ze słodkościami.

Słodkie paczki dla każdego

Zestawy smakołyków sprawdzą się, jeśli chcemy obdarować osobę, którą niedawno poznaliśmy i nie wiemy jeszcze, co lubi. Komplet można sprezentować także komuś bliskiemu. Otóż wiedząc, jakie preferuje smaki, łatwiej będzie wybrać bardziej spersonalizowany zestaw. Warto jednak pamiętać, aby słodycze, znajdujące się w paczce były dobrej jakości. W przeciwnym wypadku jedzenie ich zwyczajnie nie będzie sprawiać tyle przyjemności. Smak łakocia jest bowiem najistotniejszy przy jego ocenie. Pamiętaj, że słodki kosz prezentowy możesz wykonać metodą DIY, co oznacza samodzielne kompletowanie wszystkich elementów paczki. Jest to nieco bardziej czasochłonne, aniżeli gotowe komplety, lecz zdecydowanie warte poświęconego czasu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *