amerykańskie cukierki

Jakie są amerykańskie cukierki?

Amerykańskie cukierki są dla Europejczyków czymś niezwykłym, pochodzącym zza oceanu oraz charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem. Wiele amerykańskich słodyczy jest nieosiągalnych w Polsce, czy na terenie Europy dlatego planując zagraniczną eskapadę, warto przyswoić sobie minimalną wiedzę o lokalnych produktach.

Co czyni cukierki amerykańskie tak wyjątkowymi?

Odwiedzając odległy kraj zawsze chcemy spróbować lokalnych kulinariów. Ameryka jest krajem zdominowanym przez potrawy z grilla, burgery oraz wszelkiego rodzaju przygotowywane w pośpiechu fast foody. Jednak popularności wśród lokalnych specjalności nie ustępują oryginalne, egzotyczne i wyjątkowe dla odwiedzających amerykańskie słodycze i cukierki. 

Wyjątkowe receptury używane do wytwarzania amerykańskich cukierków powodują, że są one uwielbiane nie tylko w Ameryce, ale również na całym świecie. Pojawia się zatem pytanie, jakie słodycze kupić podczas podróży w Ameryce? Na samym początku, zaznaczymy, że w Polsce bez problemu kupimy niektóre cukierki wywodzące się wprost z Nowego Świata. Jednak zaczynając podróż po nieznanym, nikt nie chce próbować tego, czego już wcześniej doświadczył. 

W dalszej części artykułu zaprowadzimy Państwa do bogatego świata amerykańskich słodyczy, których z pewnością będą chcieli Państwo spróbować podczas swoich podróży. Kto wie, może nawet zechcą Państwo zatrzymać je na dłużej?

Wyjątkowe wrażenia dla podniebienia

Cieszący się niezwykłym uznaniem oraz popularnością na liście cukierkowych zakupów, każdego są słodycze marki Reese’s. Jest to jeden z dominujących wyborów wśród Amerykanów. Produkty cechują się intensywnym smakiem, co zawdzięczają wysokiej zawartości masła orzechowego delikatnie otoczonego czekoladą. Reese’s znaleźć można w wielu odmianach, najpopularniejszą są mini babeczki oraz cukierki w formie wyjątkowo orzechowych drażetek. 

Wśród cukierków amerykańskich nie sposób zapomnieć o legendarnych Twizzlers oraz Starburst. Są to kultowe produkty szczególnie uwielbiane przez najmłodszą część społeczeństwa. Dzięki różnej wariancji smaków, zaspokoją gusta każdego łasucha. Odwiedzając Stany Zjednoczone miejmy na uwadze słodycze marki Twizzlers i Starburst. Opuszczenie ameryki bez wcześniejszego spróbowania tych słodyczy jest absolutnie niedopuszczalne. 

Wyjątkowe wrażenia dla kubków smakowych zapewnią również cukierki amerykańskie Nerds dostępne w różnych wariantach smakowych. Swoim słodko-kwaśnym smakiem zaprowadzą nas do świata amerykańskiego smaku i rozkoszy podniebienia. Cukierki amerykańskie marki Nerds dostępne są w każdym sklepie na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Kultowym produktem znanym również w Polsce są cukierki m&m’s. Polskie półki sklepowe oferują ograniczony wybór smakowy tych cukierków. Podczas amerykańskiej podróży przez półki sklepowe znajdziemy różne warianty smakowe, które nie mogą pozostać niezauważone. Należą do nich cukierki o smaku kawowym, czekoladowego brownie, miętowym, tarty limonkowej, ciasteczka ryżowego a także draże z preclem lub ciągnącym karmelem w środku. 

Nie zapominajmy również o popularnych Skittles. Jak już wspomnieliśmy Ameryka jest krajem różnorodności nawet dobrze znanych nam produktów, zatem niezapomniane wrażenia z pewnością dostarczą cukierki Skittles w różnych wariantach smakowych takich jak: smak jogurtowy, smak owocowo-jogurtowy oraz doskonale znany nam smak kwaśno-owocowy.

Nie sposób wymienić wszystkich amerykańskich słodkości. Podejmując wybór jakie słodycze chcemy spróbować powinniśmy kierować się własnym gustem i upodobaniami. Dla jednych idealnym rozwiązaniem będą cukierki o słodkim smaku, inni zaś zdecydują się na wybór tych kwaśniejszych odsłon. Jedno jest pewne – amerykańskie cukierki obfitują w różne warianty smakowe ogólnie dostępne na półkach i każdy znajdzie tam coś dla siebie! 

Ile kalorii mają w sobie cukierki amerykańskie?

To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy łasuch planujący swoją przygodę wśród nowych smaków i łakoci. Ograniczone unijnymi standardami prozdrowotnymi europejskie słodycze dzięki selekcji składników wyróżniają się na tle amerykańskich słodyczy mniejszą zawartością kalorii. Dlaczego tak się dzieje? Amerykańskie cukierki bez wątpienia są dużo smaczniejsze, a za razem posiadają większe ilości cukru i substancji wzmacniających smak. 

Przyjmuje się, że 100g cukierków amerykańskich stanowi równowartość około 500 kcal. Nie jest to ogromna ilość biorąc pod uwagę, że w paczce o wadze 100 gram znajdziemy około 15-20 amerykańskich cukierków. Jednak jeśli jesteśmy wyjątkowymi łasuchami i nie będziemy w stanie oprzeć się wyjątkowemu smaku tych przepysznych słodyczy, warto wtedy zadbać o dodatkową aktywność fizyczną i odpowiednie nawodnienie organizmu. 

Jednak planując podróż do nowego świata jakim jest Ameryka, powinniśmy cieszyć się z wyjątkowego czasu spędzonego na zwiedzaniu oraz próbowaniu lokalnych przysmaków. Nie tylko wrażenia widokowe zostaną z nami na długo po powrocie do kraju ojczystego. Niezapomniane walory smakowe, pozwolą nam cieszyć się wyjątkowym pobytem w odległym kraju oraz przywieźć niezapomniane wspomnienia. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *