zdrowe słodycze sklepowe

Zdrowe słodycze sklepowe – czy to w ogóle możliwe?

Zdrowe słodycze sklepowe – warto na nie postawić, gdy jesteśmy zbyt zajęci, aby samemu wytwarzać słodkości z dobrym składem. Pamiętajmy, brak czasu nie usprawiedliwia sięgania po niezdrową żywność.

Zdrowe słodycze na wyciągnięcie ręki

Na sklepowych półkach aż piętrzą się słodycze przeróżnej maści, od cukierków, przez lizaki po przeróżne ciastka, ciasteczka, żelki itd. Nie sposób przejść obok tego obojętnie. Jednak większość tego towaru niestety nie ma zbyt dobrego składu. To oznacza, że spożywanie ich może mieć katastrofalny wpływ na nasze zdrowie. Jak zatem poradzić sobie w tej patowej sytuacji? Najlepiej byłoby zrezygnować ze słodkości. Wiemy, jednak, że nie każdy ma tak silną wolę. Całe szczęście, że istnieją jeszcze zdrowe słodycze, które można jeść bez obawy o ich wpływ na zdrowie. Tak, tak – istnieją i wcale nie trzeba ich robić samemu. Pamiętajmy, że cukier nie bez powodu nazywany jest „białą śmiercią”. Jego ograniczenie jest bardzo ważne, bo pozwala uchronić nas przed wieloma groźnymi chorobami.

Dobre słodycze to tylko te zrobione samemu?

Niezaprzeczalnie, wykonując słodycze własnoręcznie mamy najlepszą gwarancję tego, po co sięgamy. Sami decydujemy na co mamy ochotę, wykonujemy to w domowym zaciszu, wybieramy konkretne składniki, dopieramy odpowiednie składniki. Słodycze „hand made” z pewnością są wyjątkowe, dobre pod względem jakości oraz wykonane najstaranniej. Jednak czy w dzisiejszych czasach mamy nadmiar wolnego czasu, by go przeznaczać na pracę w domowej manufakturze?

Większość z nas toczy codzienną gonitwę i nie zawsze starcza czasu na tego typu inicjatywy. Ci, którzy cierpią na brak nadmiaru wolnego czasu niech nie rwą włosów z głów. To nie oznacza, że możecie zapomnieć o zdrowych słodyczach. Rozejrzyj się dookoła. Może gdzieś bardzo blisko jest sklepik ze zdrową żywnością, w którym są też słodycze. Być może znasz kogoś, kto produkuje słodkości z dobrym składem. Jeśli nie znajdziesz kogoś blisko, zawsze możesz postawić na odwiedzenie oddalonego sklepu.

Rozważ też zrobienie zamówienia w sklepie internetowym. To ciekawe rozwiązanie. Zakupy można zrobić bez pośpiechu, spokojnie szukając tego czego nam potrzeba. Unikamy stania w kolejkach, a poza tym te wszystkie słodkości nie kuszą nas, co ma miejsce, gdy mamy je na wyciągnięcie w normalnym sklepie.

Czytaj składy, a znajdziesz zdrowe słodycze sklepowe

Nikt nie rodzi się od razu specjalistą w danej dziedzinie. Dlatego brawo dla Ciebie, jeśli już jesteś na dobrej drodze i postanowiłeś wejść na dobrą drogę po krążeniu tymi wypełnionymi „niedobrymi” słodyczami. Od czego zacząć? Od zdobycia wiedzy, co tak naprawdę kryję się po hasłem zły skład i jak sprawić, by w naszym żołądku lądowało tylko to, co leży na półce z dobrym składem. Dużo czytaj, wiedza to podstawa. Poszukaj autorytetów, którzy zjedli już dosłownie zęby na edukowaniu inny.

Warto mieć takie osoby, odnajdź ich profile w mediach społecznościowych, śledź wstawiane posty. Znajdziesz w nich dużo bezcennych porad, a nawet konkretne produkty, które warto poznać i polubić. Niestety w sklepach nie ma jednej półki z napisem: tylko dobry skład. To Ty musisz być swoim cenzorem, który w gąszczu tego co złe, odnajdzie spożywcze perełki. Nie zniechęcaj się. Początkowo może być Ci trudno, jednak z czasem zdrowe nawyki wejdą w krew, a wizyta w markecie będzie przebiegać krócej. Chodzi o to, aby wypracować w sobie takie nawyki, które sprawią, że kupno słodkości nie będzie czasochłonne i obarczone ryzykiem, że jednak sięgniemy nie po to, co jest wskazane.

Tylko wiedza sprawi, że będziesz wiedzieć czym się różni olej palmowy od kokosowego, a cukier trzcinowy od syropu fruktozowo-glukozowego.

Podsumowując, każdy łasuch powinien stawiać na zdrowe słodycze. Wiedza na temat tego, co jest zdrowe, a co nie jest w dzisiejszych czasach bezcenna. Całe szczęście, że coraz więcej osób propaguje wiedzę w tym zakresie, przez co staje się ona powszechna. Czynią to także osoby znane publicznie jak celebryci czy artyści. Zachęcają nie tylko do ćwiczeń, ale i dbania o to, co jemy. To również wpływa na nasze zdrowie i wygląd. Pamiętajmy, że jak mówi znane powiedzenie, jesteśmy tym, co jemy.

Na szczęście w tych zabieganych czasach nawet w sklepie można dostać gotowe produkty z przyzwoitym składem. Musimy tylko wiedzieć, które to zdrowe słodycze sklepowe. Słuchajmy tego, co mówią specjaliści od żywienia, nie kupujmy na ślepo, analizujmy składy, wybierajmy to, co dla nas korzystniejsze. Nasze zdrowie nam za to podziękuje. Konsument XXI wieku to człowiek świadomy, który wybiera konkretne produkty, które są dla niego najlepsze. Ma do dyspozycji wiele przydatnych narzędzi – od Internetu, przez smartfona, aplikacje, grupy tematyczne i profile w mediach społecznościowych, po kanały z ekspertami dostępne za darmo na YouTube.

Wiele firm świadczy tego typu usługi odpłatnie, to znaczy prowadzi sprzedaż słodyczy i innej żywności, przy okazji edukuje w tym zakresie. My również przekazujmy tę wiedzę innym, zwłaszcza młodszym pokoleniom.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *