smaczne cukierki niskokaloryczne

Czym są cukierki niskokaloryczne?

Najprawdopodobniej każdy marzy o tym, aby jeść dużo, a nie przytyć. Wiele osób jest łasuchami słodkiego i mogłyby jeść słodycze bez końca. Niestety ma to za sobą złe konsekwencje, ale jest na to bardzo dobry sposób, a mianowicie cukierki niskokaloryczne. Są to słodycze o obniżonej zawartości cukru, najczęściej słodzone słodzikami, co konsekwencją jest ich niska kaloryczność. 

Cukierki, które można jeść w dużych ilościach i nie przytyć?

Otóż tak, jest to możliwe za sprawą słodyczy, które są niskokaloryczne. Ich mała zawartość kalorii pozwala na spożycie większej ilości cukierków. Oczywiście też trzeba mieć z tyłu głowy, że nie można jeść ich bez opamiętania. Natomiast jest to bardzo fajne rozwiązanie dla smakoszy słodyczy, ponieważ można zjeść więcej takich niskokalorycznych cukierków i wtedy, już nie będzie się miało ochotę na więcej słodkiego, a zje się mniej kalorii, niż gdyby zjadło się takiego zwykłego batona, czy inne słodycze. 

Jakie są najmniej kaloryczne słodycze?

Na rynku pojawia się coraz więcej ,,fit słodyczy”, które mają obniżoną zawartość cukru, co za tym idzie mniejsza jest kaloryka w tym produkcie. Ale co najlepsze, aby jeść cukierki niskokaloryczne nie musimy kupować specjalnie słodyczy, które są słodzone słodzikami i są z branży fit. W zwykłych sklepach można na spokojnie kupić cukierki, czy lody, które mają stosunkowo mało kalorii. 

Najprawdopodobniej, najlepszą słodkością, która ma mało kalorii, a jest duża objętościowo jest lód. Lody które mają mało kalorii to: lód Kaktus, który ma 65 kalorii i lód Big Milk śmietankowy na patyku, który ma 75 kcal. 

Innymi zwykłymi produktami ze sklepu mogą być: lizak Chupa-Chups, Milky Way, batonik Duplo.

Słodkie produkty, które mają niską zawartość kalorii

Istnieją też takie artykuły spożywcze, który mają małą zawartość kalorii na 100g i mogą być ciekawym dodatkiem do dań. 

Pierwszą opcją są dżemy owocowe, które mają na przykład 44 kcal/100g produkty. Są to tak zwane owoce w żelu, czyli frużeliny. Są one wyprodukowane z prawdziwych i naturalnych owoców, a są słodzone na przykład erytrytolem. 

Drugim przykładem są sosy i syropy niskokaloryczne. Mogą one być słodkie, lub na wytrwano. Wariacji smakowych jest bardzo dużo, przykładowe z nich:

  • ketchup
  • sos czosnkowy 
  • sos bbq
  • sos karmelowy
  • sos czekoladowy 

Każdy z nich ma różną kalorykę, ale wacha się między 10 a 90 kalorii na 100g, więc jest to bardzo znikoma ilość, ponieważ takiego sosu dodajemy mało do dania, więc porcja będzie miała niską kaloryczność. 

Co to są słodziki i dlaczego nie mają kalorii?

Słodziki są to po prostu zamienniki cukru, które nie mają kalorii, więc przykładowo słodząc swoją herbatę słodzikiem nie pijemy żadnych kalorii. Natomiast, gdy posłodzimy zwykłym cukrem, kalorie naszego napoju rosną w górę (cukier na 100g ma 387 kalorii), więc widzimy tutaj sporą różnicę. 

Spokojnie, nie musisz się bać, że słodziki mogą być z tego powodu szkodliwe dla twojego zdrowia. Zostały one bowiem przepadanie całkowicie i kompletnie, także są one w pełni zdrowie dla nas. 

Najpopularniejszymi słodzikami na rynku są: erytrytol, ksylitol, stewia i aspartam. 

Jak to jest z tymi kaloriami i ile mogę ich jeść?

Fenomenem produktów niskokalorycznych jest to, że mają mało kalorii, więc można ich jeść dużo. Jest to całkowita prawda, ale tak na prawdę, takie zwykłe zwykłe słodycze też możemy włączyć do swojej codziennej diety, tylko pod jednym warunkiem, musimy mieć dobry bilans kaloryczny. Ale co to znaczy?

Zacznijmy od tego, czym jest nasze dziennie zapotrzebowanie kaloryczne. Jest to ilość kalorii, jaką możemy w ciągu dnia spożyć, w zależności od naszego wieku, wzrostu i poziomu aktywności fizycznej. W sieci mamy wiele stronek internetowych, na których możemy obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Jest to bardzo proste i skuteczne. Następnie w zależności od naszego celu, możemy jeść tyle ile nam pokazuje kalorii, i wtedy nasza waga będzie stała w miejscu. Jeżeli natomiast chcemy schudnąć, wystarczy odjąć od tego 200/300 kalorii, a jeżeli chcemy przybrać na wadze wystarczy dodać kalorie. 

Są aplikacje na telefon, które bardzo ułatwią nam obliczenie kaloryczności potraw, jakie jemy w ciągu dnia.

Wracając do naszych cukierków niskokalorycznych, to możemy je wpleść do naszej codziennej diety, i po prostu zjeść ich więcej na tyle, ile mamy ochoty, a wtedy nie ,,zabiorą nam” tak dużo kalorii z dziennego bilansu. 

Inne przykłady cukierków niskokalorycznych

Oprócz wyżej wymienionych, na całym rynku mamy jeszcze wiele słodkich produktów, które mają mało kalorii, na przykład:

  • Kinder Country – 123kcal 
  • Kinder Mleczna Kanapka – 118kcal
  • Tic Tac – 71kcal 
  • Niektóre proteinowe batony mają również niską zawartość kalorii, między 100 a 200kcal

Podsumowanie

Cukierki niskokaloryczne są świetną opcją dla osób, które są na diecie lub liczą kalorie. Będą wtedy mogły na spokojnie zjeść je i zaspokoić swoją potrzebę, a zarówno zachowując swój bilans kaloryczny. Natomiast dla osób, które nie zwracają uwagę na kalorie, może to też być fantastyczna opcja, kiedy nagle nabierze ich ochota na słodkie, sięgnąć po słodkości niskokaloryczne, które są wymienione powyżej. Ich organizm i zdrowie na pewno im podziękuje. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *