top słodycze w Polsce

Top słodycze – 12 ulubionych słodyczy Polaków!

Łakocie to nieodłączny element diety mieszkańców Polski. Słodkie przekąski są głęboko zakorzenione w kulturze europejskiej, przez co na półkach sklepowych w naszym kraju można znaleźć ogromną ilość produktów tego typu. Polacy uwielbiają również batoniki, wafelki, czekolady i inne rodzaje wyrobów cukierniczych. Oto top słodycze, po które w Polsce sięga się najczęściej!

Jakie wafelki i batoniki cieszą się dużą popularnością?

W zestawieniu top słodyczy w Polsce można znaleźć wiele przekąsek w formie wafelków i batonów. Ten rodzaj słodyczy jest popularny w naszym kraju głównie ze względu na wygodną wielkość łakoci i łatwy sposób ich przechowywania. Wafelki z reguły charakteryzują się mniejsza zawartością czekolady i nadzienia, przez co są wybieranie jako mniej słodka alternatywa deseru. Niekwestionowanym ulubieńcem upodobań Polaków jest „Prince Polo”, czyli wafelek kakaowy, który jest produkowany przez koncern Mondelez International. Szczególnie dużą popularnością cieszy się odmiana „Classic” – przekąska ta sprzedawana jest w charakterystycznym złotym opakowaniu.

Polską alternatywą w kategorii wafelków są kultowe „Grześki” od firmy Colian. Słodycze te są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych słodkich przekąsek w kraju, przez co można je spotkać zarówno w dużych marketach, jak i w małych osiedlowych sklepikach. Popularność „Grześków” nie oznacza jednak, że miłośnicy słodkich smaków sięgają wyłącznie po wafelki. Batony takie jak „Snickers”, „Mars” i „Pawełek” od wielu lat nie tracą na swojej popularności i są uważane za top słodycze w Polsce. W tym przypadku ogromną zaletą nadziewanych przekąsek jest szeroka gama składników wykorzystywanych w ich produkcji. W batonach można bowiem znaleźć kremy na bazie karmelu, kokosu, adwokatu oraz dodatki orzeszków ziemnych.

Które czekolady są najbardziej lubiane przez Polaków?

W rankingu top słodyczy w Polsce nie można pominąć prawdziwie królewskich łakoci, którymi są czekolady. Tradycyjne tabliczki gorzkich lub nadziewanych czekolad cieszą się niezmienną  popularnością  w Polsce od wielu lat. Klasyczna forma oraz możliwość tworzenia coraz bardziej oryginalnych smaków sprawiają, że produkty takie jak gorzka czekolada od „Wedla” to powszechny produkt w niemalże każdym domu. Dodatkowo ta klasyczna propozycja od jednej z najstarszych firm cukierniczych w Polsce jest również często wykorzystywana jako półprodukt w domowych wypiekach.

Na drugim biegunie rynku słodyczy można z kolei znaleźć czekolady „Milka”. Wyróżniają się one spośród innych niezwykle bogatą ofertą dostępnych smaków, przez co konsumenci otrzymują możliwość zakupu bardziej oryginalnych czekolad. Smaki „Oreo”, chili i ciasteczkowe przyciągają uwagę Polaków poszukujących nowych doznań smakowych. „Milka” produkuje oczywiście również tradycyjne czekolady, jednak spośród produktów tej marki w oczach Polaków największą popularnością cieszą się smaki „Toffi” oraz „Orzechów arachidowych”.

Zestawienie top słodyczy powinno uwzględniać również jeden z najbardziej kontrowersyjnych łakoci – czekoladę białą. Polscy konsumenci sięgają najchętniej po tę marki „Terravita”, jednak w delikates ten skutkuje polaryzacją społeczeństwa. Okazuje się bowiem, że miłośnicy słodyczy dzielą się na dwie grupy – złożoną z osób uwielbiających białą czekoladę oraz tych, którzy nie przepadają za tym smakiem.

Top słodycze w Polsce – praliny i pianki

W oczach wielu Polaków praliny i inne rodzaje słodyczy są uważane często za produkty typu „premium”. W ostatnich latach konsumenci coraz większą sympatią darzą jednak takie przekąski jak „Ptasie Mleczko” oraz „Merci”. W przypadku tego pierwszego produktu „strzałem w dziesiątkę” okazało się połączenie puszystej pianki z deserową czekoladą. Pomysł ten stał się inspiracją do stworzenia przez markę „Wedel” swojego flagowego produktu i do dziś „Ptasie Mleczko” to jeden z najczęstszych wyborów Polaków. Innym rodzajem łakoci są praliny „Merci”, które swoją popularność zyskały między innymi dzięki rozpoznawalnemu spotowi reklamowemu kilkanaście lat temu.

Dodatkowo kilka rodzajów czekoladek w każdym opakowaniu przyczynia się do tego, że wybierając te słodycze każdy znajdzie w środku coś odpowiedniego dla siebie. Polacy coraz chętniej sięgają również po słodycze „Kinder Chocolate” oraz „Kinder Joy”. W przypadku tej drugiej przekąski sukcesem okazała się oryginalna forma produktu i zamieszczanie wewnątrz opakowania niewielkich zabawek z rozpoznawalnych serii. Z tego powodu najmłodsi konsumenci chętnie wybierają „Kinder Joy” nie tylko ze względu na przepyszny krem, ale też z powodu interesujących dodatków.

Zdefiniowanie upodobań ogółu społeczeństwa to zadanie praktycznie niemożliwe do wykonania. Wskaźnikiem ulubionych słodyczy Polaków może być zatem rozpowszechnienie konkretnych produktów i poziom ich ogólnej dostępności. Z reguły częściej wybierane są łakocie, których porcje przeznaczone są dla jednej osoby. Z tego właśnie powodu wafelki i batony są chętnie kupowane przez duży odsetek konsumentów. Zestawienie top słodyczy mieszkańców naszego kraju zawiera przede wszystkim przekąski, które są obecne na polskim rynku wiele lat i przez to doskonale znane każdemu miłośnikowi produktów tego typu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *