zdrowe słodycze wielkanocne

Zdrowe słodycze wielkanocne- w jaki sposób przygotować je samemu?

Wielkanoc to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych okresów w roku. To właśnie wtedy możemy cieszyć się wspólnymi posiłkami z całą rodziną, a także delektować się wielkanocnymi słodkościami. Nie da się jednak ukryć, że w momencie kiedy dbamy o naszą sylwetkę, to nawet na nasze wielkanocne stoły będziemy chcieli wprowadzić produkty zdrowe. Odnosi się to również do wszelkiego rodzaju słodkości. Okazuje się, że zdrowe słodycze wielkanocne możemy przygotować samodzielnie, wykorzystując przy tym zamienniki cukru i wartościowe produkty.

Dlaczego warto postawić na zdrowe słodycze wielkanocne?

Święta wielkanocne to okres, w którym zwykle zapominamy o diecie i wiążących nas limitach kalorii. Niemniej jednak warto podkreślić, że zdrowa dieta, to sposób życia, który może okazać się mało efektywny, jeśli nie będziemy codziennie o nim pamiętać. Zdrowe słodycze mogą być tak samo smaczne i słodkie, a jednocześnie nie muszą zawierać tak ogromnych ilości pustych kalorii oraz węglowodanów. Co więcej, jeśli tylko odpowiednio podejdziemy do sposobu ich przygotowania, będą one miały pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zdrowe słodycze wielkanocne sprawią, że:

  • w naszej krwi nie wzrośnie gwałtownie poziom glukozy- jest to szczególnie istotne w przypadku diabetyków;
  • nie będziemy musieli martwić się o alergie pokarmowe- możemy je przygotować bez glutenu oraz bez laktozy;
  • nie będziemy musieli martwić się o nadmierną kaloryczność- zamienniki cukru i innych składników mogą sprawić, że zdrowe słodycze wielkanocne, będą całkowicie pozbawione kalorii;
  • nie zaryzykujemy wzrostem poziomu cholesterolu we krwi.

Co najważniejsze, w dalszym ciągu zdrowe słodycze wielkanocne zagwarantują nam niezapomniane wrażenia smakowe. Dzięki nim nasz stół wielkanocny dalej- zgodnie z tradycją- wypełni się wszelakimi słodkościami, jednak nie będą one miały negatywnego wpływu na nasze zdrowie i nie zrujnują naszych dietetycznych postanowień.

W jaki sposób można przygotować zdrowe słodycze wielkanocne?

Na wielkanocnych stołach królują ciasta, pierniczki, czy znane nam dobrze z marketów cukierki. Okazuje się jednak, że produkty te zawierają ogromne ilości cukru i węglowodanów, których nasz organizm nie jest wstanie tak łatwo przyswoić. Nie da się ukryć, że każde słodycze na wielkanocnym stole mają być po prostu słodkie, a dodanie do nich cukru jest najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie zamierzonego efektu. Ewentualnie możemy kupić cukierki niskokaloryczne. Wobec tego osoby, jeśli zdecydujemy się przygotować zdrowe słodycze wielkanocne to w pierwszej kolejności musimy znaleźć zdrowe zamienniki białego cukru. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • stewia;
  • erytrol;
  • ksylitol;
  • pasta z daktyli- warto jednak stosować ja z rozwagą, gdyż zawiera ona w sobie dość sporo kalorii;
  • bardzo dojrzałe banany- oczywiście trzeba je uprzednio zmiksować.

Kolejną kwestią jest skorzystanie z zamiennika zwykłej, białej mąki, którą wykorzystujemy do przygotowywania słodkich wypieków. O wiele lepiej sprawdzi się mączka z otrębów owsianych, która bogata jest w błonnik pokarmowy. Tak naprawdę, biała mąka pszenna nie dostarcza do naszego organizmu żadnych, wartościowych składników. Mączka z otrębów owsianych będzie skutecznie wspierała nasz układ trawienny. Warto także zastępować kaloryczne dodatki jak np. pasty cukrowe czy posypki zdrowymi orzechami, pistacjami czy suszonymi owocami. W ten sposób przygotujemy zdrowe słodycze wielkanocne, które nie tylko podbiją podniebienia nasze, ale także naszych bliskich.

Czy zdrowe słodycze wielkanocne można kupić w sklepie?

Zdrowe słodycze wielkanocne z pewnością znajdziemy również i w sklepach. Niemniej jednak w przypadku ciast czy innych wypieków okazuje się to niemożliwe. W tym wypadku możemy jedynie zlecić przygotowanie takich ciast cukierni, według naszych wytycznych. W marketach spożywczych jednak znajdziemy batoniki czy inne przysmaki, które rzeczywiście zawierają śladowe ilości cukru i konserwantów. Niemniej jednak przygotowanie takich słodkości samodzielnie jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim to my zadecydujemy o tym, jaki skład będą mieć zdrowe słodycze wielkanocne.

Nie musimy już sprawdzać etykiet i rozszyfrowywać nazw, które nie do końca wydają się nam znajome. Co więcej, samodzielne przygotowanie słodkości na stół wielkanocny, które dodatkowo będą zdrowe, da nam wiele satysfakcji i dobrej zabawy. Jeśli więc mamy odrobinę umiejętności kulinarnych i odpowiednią dozę cierpliwości, własnoręcznie możemy przygotować zdrowe słodycze w tym żelki wielkanocne i cieszyć się ich niepowtarzalnym smakiem. Z pewnością docenią je również nasi goście, gdyż smaku domowych wyrobów, nie da się podrobić.

Zdrowe słodycze wielkanocne można w szybki i prosty sposób przygotować własnoręcznie. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni przepis, a następnie zamienić niektóre składniki na ich zdrowe i niskokaloryczne odpowiedniki. Zdrowe słodycze wielkanocne pomogą nam zadbać o nasze dietetyczne postanowienia nawet w okresie świątecznym i będą o wiele lepszym rozwiązaniem dla naszego organizmu pod względem zdrowotnym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *