najlepsze słodycze w sprayu

Słodycze w spray’u- jak z nich korzystać?

Każdy z nas uwielbia słodycze. Jesteśmy jednak przyzwyczajeni do ich tradycyjnej formy. Lizaki, cukierki czy batoniki zawsze zajmują szczególne miejsce a naszej szafce. Okazuje się jednak, że słodycze wcale nie muszą być tak zwyczajne i nudne jak się nam to wydaje. Prawdziwą innowacją na rynku stały się słodycze w spray’u. By ich posmakować, wystarczy je jedynie rozpylić przy pomocy specjalnego aplikatora. Co więcej dzięki pomysłowości producentów, w takim spray’u możemy bez problemu odnaleźć smaki słodyczy z naszego dzieciństwa.

Słodycze w spray’u- alternatywa dla tradycyjnych łakoci

Słodycze w postaci małych drażetek, lizaków czy w każdej innej, stałej formie mogą znudzić się nawet największemu smakoszowi. Większość z nas zauważa, że po pewnym czasie podświadomie poszukujemy „czegoś” nowego i oryginalnego. Do niedawna na półkach wielu marketów figurowały jedynie dobrze nam znane cukierki i batoniki. Jednak wiele się zmieniło w momencie, kiedy pojawiły się słodycze w sprayu. Są one świetną alternatywą dla konwencjonalnych słodkości. Pozwalają na doświadczenie całkiem innego sposobu konsumpcji, który jednocześnie umożliwi maksymalne delektowanie się słodkościami.

Są one coraz częściej wykorzystywane na imprezach- w formie dodatkowych atrakcji, ale także i do szybkiego dekorowania np. ciast. Bez wątpienia słodycze te można traktować w kategorii swoistej, słodkiej nowinki, którą warto jest wypróbować. Szczególnie polecane są one dla najmłodszych, gdyż można „wypstrykać” je bezpośrednio na język lub na rękę i smakować każdego z nich po kolei. Te słodycze będą idealną atrakcją na każde przyjęcie urodzinowe, a także urozmaiceniem każdej innej imprezy. Taki zamiennik konwencjonalnych słodkości dostarczy bardzo wiele radości, a także dobrej zabawy.

Jak smakować słodycze w spray’u?

Słodycze w spray’u są całkowitą nowością na naszym rynku, jednak z ich wykorzystaniem nie powinno być żadnego problemu. Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że:

  • cały, słodki koncentrat zamknięty jest w plastikowej buteleczce;
  • buteleczka może przybierać różnorodne kształty co za tym idzie, można wybrać słodycze w spray’u zamknięte np. w gaśnicy;
  • każda buteleczka wyposażona jest w niewielką pompkę, spełnia ona rolę aplikatora- jedno naciśnięcie sprawia, że słodki ekstrakt płynnie wydostaje się na zewnątrz.

Słodycze w spray’u są więc niezwykle proste w stosowaniu. Można rozpylać je bezpośrednio na język lub np. na kawałek ciasta czy na inną część ciała. Warto w tym momencie zaznaczyć, że na rynku obecnie możemy znaleźć wiele smaków słodyczy w aerozolu. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • jabłko;
  • cola;
  • jeżyna;
  • truskawka.

Dodatkowo buteleczki w której zamknięte są słodkości również zwracają uwagę. Mogą być one ozdobione postaciami z bajek, a także przybierać formę np. pomadki czy innego gadżetu. Warto zaznaczyć, że słodycze w spray’u odnoszą się również do czekolady w aerozolu, która pozwala się cieszyć ulubionym przysmakiem, bez obaw o zbędne kalorie. Można śmiało powiedzieć, że słodycze w spray’u mają nie tylko dostarczyć nowej formy zabawy, ale przede wszystkim pozwolić na wypróbowanie nowej metody smakowania. Co ciekawe, takie słodyczą mogą być zdrową alternatywą dla osób, uzależnionych od słodkości. Zamiast sięgać po konwencjonalne cukierki, mogą oni zastąpić je niekalorycznym aromatem, który nie wpłynie negatywnie na ich zdrowie.

Słodycze w spray’u- jak można je wykorzystać?

Słodycze w spray’u w dalszym ciągu pozostają słodyczami. W praktyce oznacza to więc, że korzystanie z nich powinno odbywać się z zachowaniem zdrowego rozsądku oraz umiaru. Można śmiało powiedzieć, że słodycze w spray’u nie zostały stworzone po to, by zastępować nam codzienne słodkości. Zaleca się raczej ich stosowanie okazjonalne- jako urozmaicenie imprez czy dodatkowa atrakcja przyjęć. Co ciekawe, nie zawsze trzeba słodycze w spray’u wykorzystywać jedynie do jedzenia. Przy ich pomocy można ozdobić zaproszenia czy laurki nadając im słodkiego aromatu.

Tego typu słodkości można również dodać do napoju by skutecznie osłodzić jego smak. Wobec tego zastosowanie słodyczy w aerozolu jest niezwykle wszechstronne, a głównym ograniczeniem w tym wypadku może być tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Warto jednak pamiętać, że jeśli słodycze w spray’u są elementem przyjęcia urodzinowego naszych pociech, wówczas trzeba w pełni kontrolować sposób w jaki są one wykorzystywane. W momencie kiedy aerozol dostanie się do oczu może wywołać szereg podrażnień i wywołać u maluchów dyskomfort. 

Słodycze w spray’u to świetna alternatywa dla tradycyjnych cukierków i lizaków. Ich stosowanie jest niezwykle proste dzięki miniaturowej pompce, która dołączona jest do buteleczki. Takie słodycze nie są przeznaczone do codziennego stosowania. O wiele lepiej sprawdzają się jako atrakcje na przyjęciu urodzinowym lub dodatki do ozdabiania ciast i laurek. W przypadku małych dzieci, warto kontrolować to w jaki sposób korzystają oni z przysmaku, dla zachowania optymalnego bezpieczeństwa.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *