jakie słodycze dla 1 5 rocznego dziecka

Jakie słodycze dla 1,5 rocznego dziecka będą najlepsze?

1,5 roku to wiek, w którym najmłodsi mogą mieć ochotę na słodkie przekąski. Jakie smakołyki są odpowiednie dla dzieci w tym wieku i na co zwrócić uwagę podczas robienia zakupów? Jak w prosty i szybki sposób przyrządzić słodycze dla najmłodszych?

Jakie słodycze dla 1,5 rocznego dziecka będą odpowiednie i jak włączyć je do diety malucha? 

Ukończenie przez malucha 1 roku życia to idealny moment, aby zacząć urozmaicać dietę najmłodszych o nowe produkty. W diecie najmłodszych powinno znaleźć się miejsce na słodycze. Mimo to ilość słodkości nie powinna przekraczać 10% udziału w diecie. Ważną kwestią jest również dostosowanie wielkości porcji do wieku i wagi pociechy. Zaleca się, żeby dziecko w tym wieku spożywała większą liczbę zróżnicowanych posiłków. Odrobina słodkości w przypadku 5 posiłków dziennie może być odrębnym daniem w postaci deseru. Produkty podawane dzieciom powinny być przeważnie smaczne i zdrowe, choć można od czasu do czasu zgodzić się na nieco bardziej przetworzone produkty.

Dla najmłodszych dzieci najbezpieczniejszą propozycją będą naturalne owoce lub pyszne soki np.: oferowane przez Bobo Fruit w postaci jednej szklanki dziennie, a także przeciery, czy musy m.in. marki Tymbark, które charakteryzują się w 100% naturalnym składem. Odpowiednią formą deseru są również kisiele i budynie, a także galaretki. Przygotowując takie przekąski, można skorzystać z gotowych propozycji. Dzieci w tym wieku mogą jeść również ciasteczka. Ciekawe propozycje dedykowane najmłodszym można znaleźć w ofercie takich marek jak Babydream, Gerber, a także BoboVita. W sklepach można zakupić również naturalne żelki z takiej firmy jak m.in. Ślimak Bob.

Słodycze dla 1,5 rocznego dziecka – czym kierować się podczas zakupu?

Przy zakupie słodyczy dla najmłodszych warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na naturalny, zdrowy skład, który powinien zawierać niewielką ilość dodatków do żywności i sztucznych barwników. Nie mniej ważną kwestią jest stwarzanie możliwości, aby dziecko miało szanse poznawać nowe smaki, a zarazem rodzic powinien brać pod uwagę osobiste preferencje najmłodszych. Dzięki wybieraniu smacznych, a zarazem zdrowych, pełnych witamin i składników odżywczych propozycji, rodzic pomaga dziecku kształtować zdrowe nawyki żywieniowe.

Słodki smak jest dla wielu dzieci jednym z ulubionym. Z tego względu dzieci będą z przyjemnością próbować nowych słodkości. Im dziecko będzie starsze, tym mniejszy wpływ będzie miał rodzic na spożywane przez nie przekąski. Z tego powodu, zamiast całkowicie zrezygnować ze słodyczy, warto zachować umiar w ich podawaniu oraz zapoznawać malucha ze zdrowymi, ale równie pysznymi alternatywami. Przy wyborze kisieli warto zwrócić uwagę na możliwie najprostszy skład. W miarę możliwości powinny one nie zawierać cukru lub syropu glukozowo-fruktozowego, a także sztucznych barwników w szczególności takich, jak koszenila oraz maltodekstryn. Pożądanym składnikiem jest z kolei dodatek witamin. Spośród propozycji dostępnych na rynku warto zwrócić uwagę na produkty oferowane przez takie marki jak Celiko, Vitally Food, a także Delecta.

W przypadku budyniów, który jest uwielbiany przez dzieci w różnym wieku, warto wybierać propozycje z jak najkrótszą listą składników. Mogą to być produkty bazujące na skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej oraz modyfikowanej, oraz danego smaku. Warto przyjrzeć się propozycją oferowanym przez takich producentów jak Amylon, Wodzisław, czy Cykoria.

Jakie słodycze dla 1,5 rocznego dziecka można wykonać samodzielnie?

Odrobina wolnego czasu to doskonały moment na wypróbowanie ciekawych zdrowych i smacznych przepisów na domowe słodkości dla najmłodszych. Samodzielne przygotowanie deseru to pewność naturalnego składu i dużej ilości wartości odżywczych. Rodzic może również przygotowywać danie w ciekawej formie. Dla dziecka w tym wieku niezwykle ważny jest sposób podania posiłku, a przygotowanie go w interesujący sposób sprawia, że dziecko będzie po nie sięgało jeszcze chętniej. Uwielbiany przez najmłodszych budyń to lekkostrawny posiłek, które odpowiednio przyrządzone może być spożywany nawet przez niemowlęta. Podstawowym składnikiem jest mleko.

W sytuacji, w której półtoraroczne dziecko jest uczulone na mleko krowie, można je zastąpić kozim lub wegańskim odpowiednikiem. W przepisie nie może zabraknąć również skrobi ziemniaczanej oraz żółtka. Aby nadać deserowi słodyczy, należy wykorzystać cukier lub słodzik, należy jednak zachować dawkę dostosowaną do wagi i wieku dziecka. Alternatywnym rozwiązaniem jest dosłodzenie przysmaku poprzez daktyle. Aby uzyskać naturalny aromat wanilii, można dodać laskę wanilii lub aromat waniliowy. Taki smak doskonale komponuje się ze smakiem konfitury z malin lub truskawek.

Idealną propozycją na sezon jesienny jest ciasto dyniowe. Do jego wykonania konieczne będzie przygotowanie mąki może być ona tradycyjna lub jej zdrowsze alternatywy, jak orkiszowa, czy owsiana, a także mleko i olej. Pozostałe składniki to purée z dyni, jajka, proszek do pieczenia, soda oczyszczona. Źródło słodkiego smaku mogą stanowić daktyle. Pysznym dodatkiem mogą być orzechy lub cynamon. Po wymieszaniu mokrych i suchych składników ich połączeniu oraz upieczeniu ciasto będzie gotowe do spożycia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *