willy wonka słodycze

Czym cechują się zdobywające coraz większą popularność słodycze Willy Wonka?

Na świecie istnieje bardzo wiele marek słodyczy inspirowanych popkulturą – swoich własnych doczekał się nawet Harry Potter. Mało które zdobywają jednak tak dużą popularność, jak słodycze Willy Wonka – pytanie zatem brzmi: dlaczego tak jest?

Oczywiście, nie bez znaczenia jest wysoka jakość produktów, a omawiane słodycze przyzwyczaiły już odbiorców do tego, że są produktami smacznymi, wykonanymi z wysokiej jakości składników i nietuzinkowymi. Być może to właśnie pomysłowość słodyczy z serii Willy Wonka sprawia zresztą, że produkty te cieszą się niemalejącą popularnością. Warto też dodać, że słodycze te są wprost inspirowane tymi, które produkował “prawdziwy” Willy Wonka w książce “Charlie i fabryka czekolady. 

Słodycze wprost z zaczarowanego świata

Tak naprawdę słodycze Willy Wonka nigdy nie powstałyby, gdyby nie książka autorstwa Roalda Dahl’a, która zdobyła wiele serc tak młodszych, jak i dorosłych czytelników na całym świecie. Ta opublikowana w 1964 roku, nieco surrealistyczna opowieść o przygodach młodego Charliego w zwariowanej fabryce słodyczy po dziś dzień uchodzi za jedną z lepszych współczesnych książek dla dzieci. Tak Willy Wonka, jak i prowadzona przez niego fantastyczna fabryka słodyczy zyskali naprawdę olbrzymią popularność na całym świecie, a przygoda opisana w książce “Charlie i fabryka czekolady” doczekała się kilku ekranizacji, a nawet własnej gry komputerowej.

Kwestią czasu było zatem, kiedy pojawiać się w prawdziwym świecie zaczną produkty sygnowane nazwiskiem ekscentrycznego właściciela fabryki czekolady. Jak się okazało – nie musieliśmy wcale czekać długo. Pierwsze słodycze z linii Willy Wonka ukazały się bowiem n rynku już w pierwszej połowie lat 70-ych XX wieku. Podobnie, jak w przypadku książek, słodycze Willy Wonka okazały się niezwykle popularne na całym świecie. Choć początkowo ich dystrybucja była mocno ograniczona, już po kilku latach trafiły do sprzedaży na całym świecie.

Choć przez ten czas wielokrotnie zmieniał się właściciel, a także nazwa marki (np. “Willy Wonka Candy Brands; Nestle Candy Shop; the Willy Wonka Candy Company), jakość produkowanych słodyczy pozostawała niezmiennie wysoka. Obecnie zaś słodkie produkty sygnowane nazwiskiem fikcyjnego producenta czekolady dostępne są w większości krajów świata, choćby za sprawą sklepów zajmujących się sprzedażą zagranicznych produktów. Również i w naszym kraju możemy wypróbować niektóre produkty Willy’ego Wonki. Czy są one tak pyszne, jak wskazywałyby na to książki?

Jakie są najpopularniejsze słodycze Willy Wonka?

W linii Willy Wonka znaleźć obecnie możemy naprawdę bardzo wiele rodzajów słodyczy – tak czekoladowe batoniki, jak i cukierki, czy też nawet żelki. Opisanie wszystkich mijałoby się z celem, z uwagi na ogromną liczbę. Pozwolimy jednak sobie przytoczyć kilka najbardziej interesujących, naszym zdaniem, produktów.

  • Wonka Nerds Candy- owocowe cukierki o kilku bardzo intensywnych smakach. W sprzedaży istnieją między innymi cukierki o smaku arbuza oraz lemoniady i jabłka; moreli oraz jagody; czy też truskawki i winogron. Z wierzchu są one twardawe, natomiast nadzienie jest dość ciągnące się.
  • Wonka Gobstopper – wyciągnięte jakby żywcem z fabryki słodyczy Willy’ego Wonki cukierki – łamiszczęki. Cechą charakterystycznych jest mocno owocowy smak, który zmienia się w trakcie spożywania. Niezwykle popularne w USA
  • Wonka Very Berry – długi, kwaśny, czerwony żelek obsypany wcześniej wspomnianymi cukierkami Wonka Nerds. Naszym zdaniem jest to jedna z ciekawszych propozycji z serii Willy Wonka.
  • Wonka Oompas – kolejny produkt wprost inspirowany książką, w naszym kraju trudno dostępny. Niewielkich rozmiarów kolorowe cukiereczki w wielu różnych smakach. Najbardziej zbliżonym produktem łatwo dostępnym na naszym rynku są Skittles.

Jak więc widać nawet po tak krótkiej liście – w linii produktów sygnowanych nazwiskiem Willy’ego Wonki każdy znajdzie coś dla siebie,

Willy Wonka słodycze – gdzie kupić?

Choć produkty te można dostać w naszym kraju, nie znajdziemy ich na półkach ze słodyczami w Biedronce, Carrefourze, czy Kauflandzie. Są to bowiem nadal produkty stosunkowo ekskluzywne, produkowane w mniejszych ilościach, niż “standardowe” słodycze. Gdzie zatem można je kupić? Najbezpieczniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem są sklepy internetowe, które w swojej ofercie posiadają produkty sprowadzane z zagranicy. Wybierając takie sklepy mamy bowiem pewność, że kupujemy pewny, oryginalny produkt marki Willy Wonka, a nie jego tanią podróbkę. Słodycze te dostaniemy także w niewielkich, specjalistycznych sklepach stacjonarnych. 

Na jakie zaś Willy Wonka słodycze warto się zdecydować? To już zależy od indywidualnych preferencji. W ofercie jest naprawdę bardzo wiele produktów – znajdziemy tu zarówno czekoladowe batoniki, jak i owocowe cukierki, czy żelki. Na każdego czeka więc coś miłego. Być może warto też rozważyć podarowanie ich komuś bliskiemu w formie prezentu? 

Słodycze Willy Wonka – czy warto?

Czy słodycze Willy Wonka są warte swojej ceny? Naszym zdaniem jak najbardziej tak. Nie są to przecież słodycze, które większość z nas spożywa na codzień; to raczej produkty, na które pozwolimy sobie odświętnie, z jakiejś specjalnej okazji. Skoro już zaś zamierzamy zrobić sobie tę przyjemność, to warto zdecydować się na produkt bardziej ekskluzywny, którego nie zobaczymy zbyt często na sklepowych półkach.

Słodycze Willy Wonka zainteresują nie tylko fanów książki (czy też filmowych jej adaptacji), ale wszystkich smakoszy nietypowych, ciekawych słodyczy. Kupując takie słodycze pamiętajmy jednak, że nieco różnią się one od propozycji, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Niektóre bywają naprawdę bardzo kwaśne!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *