Jakie słodycze na redukcji będą najlepszym rozwiązaniem?
Osoby planujące przejście na dietę redukcyjną mogą zastanawiać się, czy wymaga ona całkowitej rezygnacji z ulubionych słodkości. O czym warto pamiętać, włączając słodycze, będąc na redukcji?
- Jakie słodycze na redukcji sprawdzą się najlepiej?
- Słodycze na redukcji – na jakie propozycje dostępne na rynku warto zwrócić uwagę?
- Jakie słodycze na redukcji można przygotować samodzielnie?
Jakie słodycze na redukcji sprawdzą się najlepiej?
Osoby na diecie redukcyjnej mogą zastanawiać, czy całkowite ograniczenie słodyczy na diecie redukcyjnej jest koniecznością. Na szczęście odpowiedź jest przecząca. Dieta redukcyjna wymaga ograniczenia ilości kalorycznych posiłków. Osobie na diecie może nasuwać się pytanie: „Jakie słodycze na redukcji nie zniweczą efektów dotychczasowych starań?” Na szczęście wiele spośród kultowych propozycji oferowanych przez producentów słodyczy może mieć poniżej 100 kalorii. Osoby, które chciałyby spożyć większy deser, mają możliwość spożycia dostępnych w sklepach lub zrobionych samodzielnie fit słodkości.
W przypadku, gdy słodycz ma stanowić jedynie niewielkie urozmaicenie diety w postaci drobnej przekąski, nie trzeba przykuwać tak dużej wagi do składu, jednak w sytuacji, w której będzie on osobnym posiłkiem w postaci deseru warto, żeby był on pełnowartościowy. Danie to zdecydowanie może być pyszny, a zarazem zdrowy. Ciekawe propozycje można znaleźć w diecie cateringowej, w których uwzględniony jest ten posiłek. Pełnowartościowa przekąska zapewni również uczucie sytości na dłużej. Z pewnością zdrowe łakocie nie muszą oznaczać pustych kalorii. Inną ważną kwestią jest zwrócenie uwagi na to, czy spora ochota na słodkie przekąski nie wynika ze spożycia niewystarczającą sycących i kalorycznych dań.
Słodycze na redukcji – na jakie propozycje dostępne na rynku warto zwrócić uwagę?
Osoba, która przechodzi na dietę, może zastanawiać się jakie słodycze na redukcji spośród gotowych propozycji dostępnych na w większości sklepów będą najlepszym wyborem. Znanymi na rynku propozycjami, z których można skorzystać w przypadku, gdy osoba na dietę poczuję nagłą ochotę na odrobinę słodyczy, to m.in. niewielkie wodne lody takie, jak kaktus, a także mleczne, wśród których można wymienić Big Milki, żelki, lizaki, a także mniejsze batoniki takie, jak Milky Way, czy duplo.
W przypadku diety redukcyjnej istotną kwestią jest przede wszystkim ograniczenie porcji słodkości o dużej kaloryczności. Z tego względu można w awaryjnych sytuacjach skorzystać również z możliwości spożycia jedynie niewielkiej porcji, Jest to możliwe m.in. w przypadku ciasteczek, chipsów, krakersów, paluszków, a nawet czekolady i bombonierki. W tym wypadku należy pamiętać o zachowaniu umiaru. Ciekawym odpowiednikiem tradycyjnych słodyczy są produkty, w których cukier został zastąpiony przez dowolny słodzik. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć ksylitol, erytrytol, a także maltitol.
Konsumenci mają dostęp do odpowiedników takich słodkości jak czekolada, batony, ciastka, a także cukierki. Ciekawym rozwiązaniem są również dostępne w sprzedaży kulki mocy z naturalnym składem bazującym na daktylach i innych suszonych owoce, orzechach, nasionach z dodatkiem wiórek kokosowych, czy kakao. Warto stawiać na tego rodzaju pyszne przekąski, ponieważ są one wartościowe nie tylko ze względu na walory smakowe, ale również bogactwo korzystnych dla zdrowia składników odżywczych. Słodką i niskokaloryczną przekąską mogą być również najzwyklejsze owoce w szczególność jagodowe, takie jak maliny, borówki, pożyczki, czy jeżyny, które są bombom witamin i antyoksydantów, a jednocześnie zawierają niewielką ilość cukru, przez co są niskokaloryczne. Można je spożywać zarówno w tradycyjnej formie, jak i jako sałatki owocowej, czy maczając je w czekoladowym fonduee.
Jakie słodycze na redukcji można przygotować samodzielnie?
Od czasu do czasu tradycyjne słodyczy nie muszą oznaczać zniweczenia efektów uzyskanych dzięki przestrzeganiu diety redukcyjnej. Mimo to ze względu na zdrowie, jak również szybkość oczekiwanych efektów warto spożywać zdrowsze alternatywy dla słodkości. Samodzielne przygotowanie deseru umożliwia dostosowanie smaków do w pełni swoich własnych preferencji, eksperymentowanie poprzez modyfikacje wprowadzone w przepisie i próbowaniu nowych połączeń smakowych, a także jest to rozwiązanie tanie w porównaniu do większości pysznych, lecz drogich fit słodyczy.
Najprostszym sposobem na przygotowanie alternatyw do tradycyjnych słodkości jest zastąpienie cukru dowolnym słodzikiem. W niektórych sytuacjach można całkowicie zrezygnować z tego dodatku i pozostawić naturalny słodki smak m.in. musu owocowego. Może on być jedną z warstw puddingu chia przekładanego warstwą składającą się z tych nasion oraz jogurtu lub mleczka kokosowego. Bez trudu można przygotować również zdrowszą alternatywę lodów. Najprostszy przepis to połączenie w blenderze mrożonego banana z jogurtem greckim oraz aromatem waniliowym.
Ciekawym rozwiązaniem są również zdrowe lody czekoladowe, które mogą składać się z mrożonych bananów, mleka roślinnego, gorzkiej czekolady i kakao. Ciekawą alternatywą do tradycyjnego sernika może być ciasto na zimno, gdzie spód przygotowany będzie z ciasteczek pełnoziarnistych oraz masła lub oleju kokosowego, a masa zawierała takie składniki, jak kasza jaglana, ulubione owoce, żelatyna, woda, a także śmietana. Pysznym deserem może być również smakowite smoothie lub sałatka owocowa. Samodzielnie można przygotować również odpowiedniki takich kultowych słodyczy jak m.in. Rafaello.