słodycze do paczek świątecznych

Słodycze do paczek świątecznych – jak wybrać odpowiednie?

Przygotowując paczki świąteczne wiele osób zastanawia się, jakie produkty warto w nich umieścić. Poszukując odpowiednich prezentów należy wziąć pod uwagę upodobania osób, którym będą one wręczone. W przypadku większych ilości podarunków dla całych grup wybiera się zwykle bardziej uniwersalne propozycje. Wśród nich pojawiają się m.in. smaczne przekąski. Jakie słodycze do paczek świątecznych warto kupić zależnie od sytuacji? Podpowiadamy!

Słodycze odpowiadające gustom

Paczki ze słodkościami mogą kojarzyć Ci się z prezentami dla dzieci. Jeśli poszukujesz pomysłu na prezent dla swojej pociechy, upominki dla maluchów z dalszej rodziny lub podarunki dla całej klasy – słodycze bez wątpienia okażą się dobrym rozwiązaniem. Jest to jednak właściwa propozycja nie tylko dla najmłodszych. Dopasowane do preferencji smaczne desery uradują też dorosłych. Warto więc sięgnąć po nie szykując świąteczne paczki dla pracowników, klientów, kontrahentów lub znajomych. Poradzimy Ci, jak dobrać słodycze do paczek świątecznych, które okażą się trafionymi podarunkami.

Słodkości do prezentów dla dzieci

Kupując paczki dla najmłodszych należy wziąć pod uwagę nie tylko ich preferencje. Nie wszystkie składniki mogą być spożywane przez maluchy w każdym wieku. W przypadku przedszkolaków i dzieci w żłobkach upewnij się, że dane słodkości są dla nich bezpieczne. Smaczne przekąski dla dzieci poniżej 3. roku życia muszą posiadać odpowiedni skład i formę. Na co powinno się zwrócić uwagę?

Poszukując słodyczy do paczek świątecznych dla małych dzieci wybierz produkty, które nie wywołują ryzyka zadławienia. Korzystnym rozwiązaniem będą też przekąski z mniejszą ilością cukru. Niektóre maluchy poniżej 3. roku życia mogą nie jeść czekolady lub spożywać ją jedynie w niewielkich ilościach. Słodkości, na jakie warto postawić w tej sytuacji, to:

  • biszkopty bez dodatku cukru
  • chrupki ryżowe i kukurydziane
  • małe i miękkie herbatniki
  • batoniki dedykowane najmłodszym.

W przypadku przedszkolaków zakres spożywanych produktów jest zwykle większy. Zanim zaplanujesz, co znajdzie się w paczkach, dobrym pomysłem będzie zdobycie wiedzy na temat ewentualnych alergii pokarmowych w danej grupie. Dla bezpieczeństwa warto stawiać na słodycze takie jak czekoladki, batoniki, ciastka i galaretki. Landrynki sprawdzą się raczej wśród starszych dzieci. Jak wybrać słodycze do paczek świątecznych, które kilkulatki uznają za atrakcyjne?

Trafione podarunki dla starszaków

Jeśli kompletujesz paczki dla dzieci powyżej 5. roku życia, masz zdecydowanie większy wybór. W tej grupie wiekowej o wiele ważniejsze jest jednak trafienie w gusta obdarowywanych. Nie chodzi tu już bowiem tylko o smak, ale też atrakcyjność określonych pyszności. Do przysmaków bywają dołączane małe zabawki, a na opakowaniach wielu słodkich deserów można dostrzec nawiązania do lubianych bajek. Proponujemy zbiór słodkości, które przypadną do gustu większości pociech.

Wśród najchętniej zjadanych pojawiają się mleczne czekoladki i tzw. jajka z niespodzianką. Niewielkie batoniki i wafelki również będą korzystnym rozwiązaniem. Wybierając te z mlecznym nadzieniem zminimalizujesz ryzyko trafienia w nielubiany przez dziecko smak. Firmy produkujące takie słodkości często przygotowują wersje tematyczne związane z nadchodzącymi świętami. To bardziej uniwersalna opcja, która spodoba się większej grupie dzieci niż nawiązanie do jednej kreskówki. Możesz postawić też na klasyczne edycje.

Większość maluchów bardzo lubi żelki i czekoladowe drażetki. W przypadku tych pierwszych również można odnaleźć tematyczne, świąteczne słodycze. Starsze dzieci często okazują się miłośnikami żelek o kwaśnych smakach. Jeśli planujesz zakupić słodkie figurki upewnij się, że zostały wykonane z dobrej jakości czekolady. Sugerujemy, aby kompletując słodycze do paczek świątecznych dla dzieci stawiać raczej na zabawne przysmaki dedykowane najmłodszym. Ciastka i bombonierki będą lepszym rozwiązaniem w przypadku dorosłych.

Słodycze do paczek świątecznych dla dorosłych

Podczas szykowania prezentów dla pracowników można zdecydować się na wszelkiego rodzaju ciastka, rurki z kremem, wafelki i praliny. Zależnie od sytuacji dobrym rozwiązaniem będą też bardziej luksusowe przysmaki. Weź pod uwagę orzechy i owoce w czekoladzie. Ciekawym pomysłem mogą okazać się też ręcznie wyrabiane krówki. Również przed wręczeniem tego typu upominków zaleca się dowiedzieć, jakie diety stosują dane osoby. Jeśli nie chcesz samodzielnie kompletować paczek, możesz skorzystać z gotowych zestawów. Co warto wiedzieć na ich temat?

Przygotowane wcześniej komplety słodyczy są zwykle dopasowane do gustu i zapotrzebowań określonych osób. Można odnaleźć tu paczki z pysznościami uwielbianymi przez dzieci w danym wieku oraz eleganckie zestawy dla dorosłych. Te pierwsze pakowane są zwykle w worki z wesołymi nadrukami. Prezenty dla starszych obdarowywanych mogą być umieszczane w ozdobnych koszach i pudełkach. Pyszności dostosowane do gustu danych osób z pewnością okażą się trafionymi podarunkami i przyniosą wiele radości.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *