Słodycze białkowe

Słodycze białkowe – co warto wiedzieć?

Obecnie słodycze białkowe można znaleźć zarówno w specjalnych sklepach internetowych, jak i znanych sieciach marketów. Jakie są ich cechy charakterystyczne, kto najczęściej po nie sięga i na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Czym cechują się słodycze białkowe?

Tego rodzaju słodycze są w stanie nasycić na dłużej, a jednocześnie nie zawierają tak dużej ilości kalorii, jak ich tradycyjne odpowiedniki. Jak sama nazwa wskazuje tego rodzaju słodkość, zawierają większą zawartość białka w porównaniu do typowych łakoci. Warto dodać, że najczęściej tego typu produkty są wzbogacane o liczne witaminy i minerały. Które mają za zadanie przede wszystkim wspomagać budowę mięśni, a także ich regeneracje. Wśród dostępnych na rynku produktów można wyróżnić m.in. batony, puddingi, cukierki, babeczki, czekolady, babeczki.

Z powodzeniem można również samemu wykonać dowolną słodką, a zarazem zdrową przekąskę z dodatkiem odżywki białkowej. Posiadanie takiego składniku umożliwia wykonanie m.in. kulek mocy, lodów, smoothie, a także babeczek lub ciasta. Wśród popularnych smaków tego rodzaju produktu można wymienić m.in. truskawkowy, bananowy, jagodowy, czekoladowy, waniliowy, karmelowy, masła orzechowego, kokosowy, a także ciasteczkowy. Dodatek do deserów takiej odżywki może gwarantować pyszny posiłek, a równocześnie stanowić dla sportowca formę suplementacji.

Słodycze białkowe – dla kogo są przeznaczone?

Tego rodzaju produkty są szczególnie chętnie wybierane przez osoby, które ze względu na aktywny tryb życia mają większe zapotrzebowanie na białku. Słodycze białkowe to rozwiązanie, po które często sięgają zawodowi sportowcy. Tego rodzaju słodycze są równie chętnie spożywane przez osoby uprawiające sport w sposób amatorski. Takie rozwiązanie sprawdzi się również idealnie u osób, które ze względu na specyfikę pracy są narażeni na wzmożoną aktywność fizyczną.

To również świetna alternatywa dla osób, które są na diecie i potrzebują pożywnej przekąski z powodu często wykonywanych treningów, a także tych, którzy pragną postawić na nieco zdrowsze opcje słodyczy dostępne na rynku. Takie słodycze mogą stanowić doskonałą przekąskę podczas aktywnego wyjazdu. Sprawdzą się one idealnie m.in. w przypadku wędrówki po górach w okresie urlopowym. Składnik, jakim jest białko, jest niezwykle istotny w diecie profesjonalnych sportowców, ponieważ wspomaga on rozwój mięśni. Takie przekąski są polecane w szczególności w okresie odpoczynku sportowca, podczas którego możliwa jest rozbudowa określonych partii mięśni.

Po takie słodkości należy sięgać podobnie, jak po innego rodzaju słodyczy jedynie w sytuacji, gdy daną osobę najdzie ochota na drobną, dodającą energie przekąskę, która powinna stanowić jedynie dodatek do w pełni zbilansowanej diety. Pomimo że produkt ten dedykowany jest przede wszystkim sportowca, ponieważ wspomaga on uzyskanie przez nich pożądanych efektów, może on stanowić zastępnik standardowych słodyczy praktycznie dla każdej osoby.

Słodycze białkowe – ciekawe propozycje dostępne na rynku

Spośród dostępnych propozycji warto wybierać te słodycze proteinowe w przypadku, których cukier zastąpiony został słodzikiem. To idealne rozwiązanie jeśli chodzi o dietę redukcyjną, ponieważ takie przysmaki charakteryzują się niską kalorycznością. Dodatkowo najlepiej wybierać produkty z w miarę krótkim składem, czyli takie które nie zawierają szeregu różnych utwardzonych olejów roślinnych.

Bez wątpienia nie wszystkie spośród dostępnych na rynku produktów tego typu można określić, jako zdrowe, ale konsumenci mają coraz większy dostęp do smakołyków z dodatkiem witamin, minerałów oraz błonnika, jak również dużą zawartością pełnowartościowego białka. W przypadku osób, które sięgają po taką słodką przekąskę w trakcie treningu istotną kwestią będzie również stanowił dodatek witamin, których właściwości mogą wspomagać taką intensywną formę aktywności fizycznej. Ciekawą propozycją dostępną na rynku są batony proteinowe Vitanella. W przypadku tych słodyczy zawartość białka to 29%. W przekąsce można znaleźć szereg substancji odżywczych takich, jak keratyna lub żeń-szeń, jak również kofeina. Tego rodzaju składniki dodadzą energi podczas wykonywanej aktywności fizycznej.

Ciekawym dodatkiem do deserów są kremy z serii AllNutrition. Wśród wariantów można znaleźć kremy, które smakami nawiązują do ulubiomych słodyczy takich, jak rafaello, czy ferrero rocher. Odżywki białkowe są z kolei oferowane przez takie marki, jak GO ON Whey, KDF Premium Dessert, Izolat BioTechUSA Iso Whey Zero, czy 100% WHEY GOLD STANDARD. Przepyszną przekąską są również praliny i czekoladki proteinowe. Przepyszne propozycje z dodatkiem masła orzechowego można znaleźć m.in. w ofercie marki feel FIT, jak również NUTLOVE.

Miłośnicy owocowych smaków mogą zainteresować propozycje galaretek marki FAJNA GALARETKA oraz ALLNUTRITION. Alternatywną propozycją są proteinowe żelki oferowane przez takie firmy, jak Baca, Pandy Protein, Sportness czy HERBALAND. Gotowe ciastka proteinowe można znaleźć z kolei w ofercie takich marek, jak GO ON Nutrition, czy Frank&Oli.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *