żelki z zagranicy

Najpopularniejsze żelki z zagranicy TOP 9

Żelki z zagranicy stają się coraz bardziej popularne w Polsce. W światowej czołówce znajdziemy niemieckie słodycze marek tj. Haribo, Storck oraz Katjes. Niektóre z nich to żelki wegańskie. Amerykańskie żelowe fasolki znamy z bajek oraz filmów dla dzieci. Speshow Jelly Straws stały się hitem w Internecie. Meksykanie dodają do słodyczy chili. Z kolei Amerykanie wykręcili żelki na maksa. Dorównuje im Japonia oraz Turcja. Poznajmy najpopularniejsze oraz najsmaczniejsze żelki na świecie!

Żelki z Niemiec w światowej czołówce!

Niepowtarzalne żelki Haribo – owocowe, jogurtowe, o smaku coli lub lukrecji

Żelki z zagranicy Haribo zna cały świat. Są one dostępne również w Polsce. Na półkach sklepowych w Niemczech znajdują się setki rodzajów żelków Haribo. W przeróżnych kształtach oraz kolorach. Jakie są najpopularniejsze żelki Haribo? Jeśli chcemy sprowadzać słodycze z Niemiec w postaci żelek, warto zainteresować się produktami tj.:

 • misie Haribo;
 • żelki z lukrecją;
 • niebieskie, wegańskie żelki w kształcie smerfów;
 • żelki Haribo węże o smaku coli;
 • żelki Haribbo Balla Stixx;
 • żelki z solą Haribo Super Gurken (smak lukrecji);
 • kwaśne krążki o smaku jabłek tzw. Apfelringe.

Tak dobrych żelek nie znajdziemy w Polsce! Warto spróbować wszystkie z powyższych rodzajów żelek z zagranicy. Z pewnością wiele osób zaskoczy ich intensywny smak. Szkoda, że tuż za miedzą smakują one znacznie lepiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na zakupy do Niemiec. Niemieckie słodycze, a w szczególności żelki Haribo, są tego warte.

Żelki z naturalnym sokiem owocowym wzbogacone witaminami tzw. Śmiejżelki Nimm2

Żelki z zagranicy z sokiem owocowym Nimm2 (weź 2) to produkt firmy Storck. Znajduje się ona na drugim miejscu na liście największych producentów słodyczy w Niemczech. Nazwa Nimm2 sugeruje, że za sprawą naturalnego soku oraz witamin są to zdrowe słodycze dla dzieci. Należy patrzeć na to z lekkim przymrużeniem oka. Trudno przemilczeć dużą zawartość cukru. Niemieckie słodycze tj. żelki z zagranicy Nimm2 są jednak grzechu warte!

Żelki bez żelatyny Katjes

Żelki z zagranicy bez żelatyny Katjes weszły w Niemczech na rynek, kiedy u nas jeszcze niewiele mówiono o produktach wegańskich. Historia żelków Katjes zaczęła się w 1950 roku. Popularne były wówczas czarne żelki z lukrecji w kształcie kotków. Po holendersku katjes to kotek. Stąd też wzięła się ich nazwa. Obecnie jest to jeden z trzech największych producentów żelków w Niemczech (obok Haribo oraz Storck). Żelki z zagranicy Katjes są wegańskie, nie zwierają sztucznych barwników oraz aromatów. 

Oryginalne żelki – słodycze na przyjęcie dla dzieci

Speshow Jelly Straws – owocowa galaretka w pasku z tętniącego życiem Tajwanu

Owocowe żelki z zagranicy Speshow Jelly Straws w kształcie słomki są słodkie, lekko kwaśne oraz niezwykle orzeźwiające. Wciąga się je do buzi prosto z tubki. Ich jedzenie, a raczej wciąganie do buzi, stało się bardzo popularną zabawą. Trend wciągania długich żelek możemy zaobserwować w mediach społecznościowych np. na TikToku. Aczkolwiek wygląda to zabawnie, niesie ze sobą niebezpieczeństwo zakrztuszenia się. Warto o tym pamiętać podczas zabawy. 

Amerykańskie żelowe fasolki

Amerykańskie żelowe fasolki są niepowtarzalne. Próbowanie fasolek o różnorodnym smaku to doskonała zabawa dla maluchów oraz dorosłych. Oprócz smaku owoców oraz warzyw znajdziemy tutaj:

 • smak pieczonych na ogniu krakersów z pianką marsmallow oraz czekoladą;
 • smak kanapki z masłem orzechowym oraz dżemem;
 • smak banana w czekoladzie.

Trzeba przyznać, że ślinka cieknie na samą myśl o amerykańskich fasolkach. Dla dzieci to doskonały trening kubków smakowych. Rozpoznawanie niektórych smaków może być ogromnym wyzwaniem. Praktyka czyni mistrza! Jeśli spotkamy te oryginalne żelki z zagranicy, warto kupić je na imprezę dla dzieci. 

Skwinkles Sandia – ale Meksyk! Słodycze z dodatkiem chili!

Meksykanie słyną z tego, że ich potrawy są bardzo ostre. Nic więc dziwnego, że wpadli oni na pomysł, aby dodać chili do słodyczy. Skwinkles Sandia to podłużne żelki o smaku owocowym z dodatkiem chili. W trakcie ich jedzenia, a także po, poczujemy delikatne pieczenie w język. Są to żelki z zagranicy dla fanów ostrych oraz oryginalnych smaków – nie dla słabeuszy!

Pozostałe żelki z zagranicy, które warto spróbować

Żelki są popularne na całym świecie. W wielu krajach różnią się one drobnymi szczegółami. Na uwagę zasługują także:

 • japońskie żelki owocowe Kasugai – o smaku truskawek, brzoskwiń, mango, liczi czy też arbuza. Są one niezwykle soczyste oraz orzeźwiające;
 • żelki prosto z USA kryjące się pod nazwą Twizzlers – oryginalny kształt. Zakręcone rurki trudno znaleźć w Polsce. To idealne słodycze dla pozytywnie zakręconych osób;
 • żelki Toybox popularne w Turcji – podłużne żelki w różnych smakach owocowych oraz coli, z kremowym nadzieniem oraz kwaśną posypką.

Jak widać co kraj, to nieco inny smak. Wspaniałe jest to, że w dzisiejszych czasach możemy odkrywać nowe smaki żelek z całego świata, które od lat były popularne za granicą. Możemy podróżować i rozkoszować się smakiem słodyczy z zagranicy. Wiele z nich jest także sprowadzana do kraju. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *