typowe niemieckie słodycze rittersport

Na które typowe niemieckie słodycze, warto zwrócić uwagę?

Niemieckie słodycze mają w Polsce kapitalną opinię, nasi zachodni sąsiedzi uważani są za naród przykładający dużo uwagi do jakości, a co za tym idzie również do jakości słodyczy. Wiele osób pamięta z dzieciństwa smak niemieckich słodkości przywożonych przez członka rodziny pracującego na terenach NRD i pomimo że nie wszystkie słodycze z tamtego okresu są jeszcze w sprzedaży to czekolady Ritter Sport, cukierki Riesen czy wymyślne smaki znanych w Polsce żelków Haribo, będą w stanie perfekcyjnie ukazać niemiecką jakość i precyzję cukierniczą.

Których typowych niemieckich słodyczy warto spróbować?

Mówiąc o niemieckich słodyczach, nie można nie wspomnieć o czekoladach. Ogromny wybór czekolad może przyprawić o ból głowy, a z racji, że po spróbowaniu jednego kawałka tego wyrobu ciężko jest oprzeć się chęci sięgnięcia po kolejny, łatwo będzie nabawić się bólu brzucha. Można zastanawiać się, czy warto ryzykować, ale odpowiedź może być tylko jedna. Tak. Niemieckie warte uwagi czekolady to między innymi: Ritter Sport, Herbe Sahne czy oryginalna, dużo lepsza niż Polska wersja czekolady z orzechami marki Nussbeisser.

Próbując typowych niemieckich słodyczy, należy spróbować oryginalnych żelków marki Haribo, które to mimo że znajdziemy je w każdym sklepie na terenie Polski, w niemieckiej wersji zaskakują dużo głębszym smakiem. Smaków żelków producenta klasycznych „złotych misiów” na niemieckim rynku znajdziemy dużo więcej, wartą uwagi propozycją są żelki o smaku czekoladowym. Niemieckie żelki i niemiecka czekolada w jednym? Efekt może być tylko jeden, pyszny słodycz, który udowadnia, że miłość od pierwszego wejrzenia (a raczej wgryzienia), jak najbardziej istnieje.

Kolejnym wyrobem, o którym nie wolno zapominać są znane pod nazwą Schoko Waffelröllchen, występujące w kształcie rulonika wafelki polane czekoladą (co w dosłownym tłumaczeniu oznacza ich nazwa). Są one niespotykanym w Polsce rarytasem i właśnie z powodu ich unikalności warto rozważyć wydanie kilku euro i skosztowanie tego typowego niemieckiego produktu.

Tradycyjne niemieckie słodycze, czyli smak dzieciństwa wielu Polaków

Wielu Polaków zna kultowe słodycze z NRD za sprawą członków rodziny pracujących w tym kraju lub dzięki sklepom, które widziały zainteresowanie klientów słodyczami pochodzącymi z Niemiec, mimo ich wyższej ceny. Ci, którzy mieli okazje skosztować Niemieckich słodyczy z tego okresu, będą dobrze pamiętać batona czekoladowego wypełnionego ryżem preparowanym o nazwie „Trabi Puffreis Schokolade”, to pierwsza część nazwy jest najbardziej interesująca, „Trabi” bowiem nie symbolizuje nic innego niż klasyczne auto – Trabant.

Ten kultowy samochód w kolorze błękitnym uplasowany na opakowaniu batona, rozbudzał marzenia niejednego młodego Polaka pasjonującego się zachodnią motoryzacją. Kolejnym tradycyjnym niemieckim słodyczem jest „Schokolade Geldschein”, czekolady i czekoladki w kształcie niemieckich Marek (waluty używanej w tamtym okresie w NRD), wersji podobnych wyrobów jest wiele, praktycznie każda waluta ma swój słodki odpowiednik, jednak to właśnie ta niemiecka może być uważana za kultowy produkt z podobnego do „Trabiego” powodu, czyli wielkich marzeń małych Polaków o dobrobycie znanym zza zachodniej granicy. Mimo że obecnie słodycze jak te wymienione wyżej nie robią już na nikim wrażenia, a ich smak pozostawia wiele do życzenia na dzisiejsze standardy to dla ludzi pamiętających lata 70 i 80, skosztowanie tych słodkości będzie podróżą odblokowującą wspomnienia z lat młodzieńczych.

Gdzie kupić typowe niemieckie słodycze?

Żeby zakupić typowe niemieckie słodycze, nie trzeba obecnie wychodzić z domu. Wiele sklepów internetowych ma w swojej ofercie oryginalne słodycze z Niemiec. W Polsce cukiernicze wyroby z zachodu można znaleźć w większości supermarketów, jest jednak zdecydowanie bardziej satysfakcjonujący sposób na nabycie najwyższej jakości słodkich wyrobów. Weekendowy wyjazd do Niemiec, chociażby do Berlina, gdzie łatwo dostać można się pociągiem, będzie świetnym pomysłem dla osób, które lubią podróżować i oznaczać na mapie zwiedzone miasta.

W Niemczech w celu zakupu typowych słodyczy można udać się podobnie jak w Polsce, do supermarketu, jednakże, zamiast tego lepszym wyborem może być zwiedzanie fabryki czekolady, gdzie jako pamiątkę zakupić można tabliczkę pysznej czekolady tworzonej na miejscu. Odwiedzając Bonn, dla fana słodyczy obowiązkowym punktem wycieczki jest sklep, a jednocześnie muzeum znanej na całym świecie marki Haribo, gdzie zakupić można wszystkie żelki niemieckiego producenta, jednocześnie zapoznając się z historią firmy produkującej kultowe misie w złotym opakowaniu. Wycieczka do Niemiec bez zakupienia słodyczy może być porównana do podróży po Czechach i niewypicia w trakcie niej ani jednego piwa.

Niemcy słyną ze złotego trunku i słodyczy, jednak to pierwsze warto zostawić na wycieczkę do południowego sąsiada Polski i skupić się na korzystaniu z uroku niemieckiej rozpływającej się w ustach czekolady i innych wyrobów, które znaleźć można na każdym rogu zarówno w większych, jak i mniejszych miastach.

Czasem zdarza się, że stereotypy są prawdziwe, a przykładem takiego jest niemiecka precyzja, dlatego dobre niemieckie słodycze, to świetny wybór dla osób, które szukają najwyższej jakości produktów. Dla osób w kwiecie wieku, słodkości z Niemiec będą wspaniałą wycieczką do lat młodzieńczych, gdy rozpływająca się w ustach niemiecka czekolada nie była ogólnodostępna i możliwość jej spróbowania był świętem. Ci, którzy z racji wieku nie pamiętają czasów NRD, niemieckich słodkości powinni spróbować przez praktycznie nieograniczoną ilość dostępnych wersji smakowych każdego smakołyka. Tak duży wybór nie pozwoli się znudzić smakiem niemieckich wyrobów, a dzięki temu słodycze z zachodu zagoszczą na stałe w naszym domu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *