słodycze z imieniem

Dlaczego słodycze z imieniem to dobry pomysł na prezent?

Ile razy zastanawiamy się jaki prezent kupić komuś bliskiemu, by był zarówno przyjemny, jak i praktyczny? Myśl o kolejnym kurzącym się bibelocie czy następnej raz przeczytanej książce, przyprawia o nudności i zawrót głowy. Z roku na rok trudniej wpaść na coś kreatywnego. Na szczęście do znanych, sprawdzonych słodkości, ktoś dołożył starań i dziś możemy zakupić słodycze z imieniem. Taki upominek jest praktyczny i przyjemny, a imię na cukierku daje poczucie docenienia oraz wyjątkowości.

Dla kogo i na jakie okazji będzie najlepszy?

Słodycze z imieniem można kupować na wiele okazji, jednak warto wyróżnić kilka sprawdzonych „na słodko” wydarzeń:

  • urodziny – począwszy od 6-latków do hucznych 18-stek
  • Dzień Dziecka i Mikołajki – te dwa dni w roku, kiedy jest to po prostu oczywiste
  • śluby – świetnie wyglądają jako dekoracje wokół prezentu głównego lub jako upominek pary młodej dla gości weselnych

Trudno jednoznacznie wskazać najlepsze święto czy wydarzenie, ponieważ najważniejsza jest nasza grupa docelowa. Mianowicie prezent trafia w ręce osoby, której ma sprawić przyjemność, której ma zasmakować. Warto więc też pamiętać o preferencjach konkretnej jednostki. Pójdźmy jeszcze dalej. Wiemy, że słodycze rozbudzają nie tylko zmysł smaku. Czasem mogą obudzić w nas jakieś wspomnienie z przeszłości, tzw. smak dzieciństwa, a może i nawet pierwsze wspólne spotkanie?

Zapewne również kształt i kolor będą miały duże znaczenie. Współczesne zakłady oraz wytwórnie cukiernicze są w stanie wytworzyć dla klienta każdy rodzaj we wszelakiej formie. Wystarczy trochę poszukać. Oczywiście jednocześnie pamiętając o tym, co dana osoba lubi najbardziej. Można też nieco pożartować i na czekoladce czy krówce z imieniem zamówić zabawny dopisek. Szerzej o tym poniżej.

Sam akt podarunku łączy się z darem, więc z przekazywaniem komuś czegoś wartościowego i znaczącego. Tak też będziemy traktować osobę, do której trafią słodycze z imieniem. Jeśli na przykład, zaprzyjaźnionej parze urodzi się dziecko, można młodym rodzicom, prócz wyprawki dla noworodka, podarować czekoladę z imieniem ich dziecka. Poczują bijące od nas ciepło i dobre serce.

Jaki rodzaj słodyczy wybrać?

Na rynku cukierniczym znajdziemy bogaty wybór słodkości. Producenci oferują, np. krówki z imieniem na ozdobnym papierku. Tutaj znajdzie się cukierek w każdym kolorze i właściwie z takim dopiskiem, jakimkolwiek byśmy chcieli. Wystarczy złożyć zamówienie w wytwórni cukierniczej. Można tego dokonać również przez Internet. Co prawda, czasem lepiej spróbować cukierka przez zakupem – na miejscu.

Jeśli ktoś lubi sobie powspominać, warto prześledzić łakocie z imieniem w ozdobnych pojemnikach. Można je kupić w metalowych lub drewnianych pudełkach z grawerunkiem na wieczku – cukierki są w środku, opakowanie zostanie na dłużej. Zuzia, Basia lub Patryk mogą przeszukiwać w formie zabawy słodką „skarbonkę” i wyciągać cukierek ze swoim imieniem. Niektórzy takie pudełka zbierają i w zimowy wieczór chętniej weń zaglądają.

Są też tabliczki czekolady, na których imię jest zrobione z czegoś słodkiego. W sam raz do zjedzenia. Ostatni przykład ma w sobie duży potencjału jeśli chodzi o wspomniany wcześniej kształt i kolor. Cukiernicy jako artyści mają wtedy pole do popisu. Z tego, co można zaobserwować w Internecie, naprawdę niektóre propozycje wyglądają bajecznie.

Szykując prezent na huczne wydarzenia takie, jak urodziny, komunia czy wesele, również znajdziemy wiele przykładów słodyczy z imieniem, np. z dopiskiem „18-ste urodziny Michała” lub „Ania i Kuba” (z datą ślubu) czy „Asiu, nie denerwuj się”. W zależności od potrzeb i okoliczności, w łatwy sposób można podkreślić wyjątkowość okazji przez dodanie właśnie takiego słodkiego upominku. Pozostaje tylko kwestia naszej wyobraźni. Co chcielibyśmy, by druga osoba poczuła? Może się roześmiać, rozczulić lub po prostu o nas miło pomyśleć.

Słodycze z imieniem – wyjątkowość, która zbliży?

Trafiony podarunek potrafi wiele zdziałać. Dając drugiej osobie czekoladki z jej imieniem, jednoznacznie dajemy znać, że jest dla nas ważna. Ten, kto stara się zmniejszyć dystans i podkreślić swoje emocje bądź intencje, może takim upominkiem zyskać czyjąś przychylność. Zgodnie z powiedzeniem: „przez żołądek do serca”. Taka rada na początek.

Warto pamiętać, że obdarowywanie czy częstowanie innych jedzeniem, tkwi w naszej kulturze od wieków. Sąsiad, który niedawno się wprowadził, na pewno chętniej się z nami przywita, pamiętając, że na początku przyszliśmy do niego z upominkiem. Przez tę krótką chwilę, kiedy z uśmiechem coś komuś dajemy, i to szczerze, nie oczekując nic w zamian, realizujemy potrzebę socjologiczną. Ludzie potrzebują wzajemnej interakcji, w tym możliwości i narzędzi, by nawiązać silną więź. Taka mała czekoladka z imieniem łączy w sobie życzliwość, uwagę i podkreślenie informacji, że ktoś jest dla nas potrzebny. Co więcej, mimowolnie wywołuje szereg pozytywnych myśli na nasz temat. Możliwe, że w następstwie zostaniemy zaproszeni na kawę czy wspólne popołudnie.

Oczywiście prezent to nie wszystko. Nic nie zastąpi ciepłego słowa i bezpośredniej życzliwości. Niemniej, ludzie potrzebują czasem poczuć się zauważeni. Drobna spersonalizowana słodycz wyzwoli nieco endorfin oraz uczucie komfortu. Prezenty osobiste mogą być bardzo sugestywne, a wcale nie trzeba na nie wydać fortuny. Głębsze znaczenie tkwi czasem w szczegółach a nie w świetle reflektorów.

Podsumowanie

Słodycze z imieniem to prezent dla wyjątkowej i ważnej dla nas osoby. Możemy znaleźć zarówno większe, jak i mniejsze słodkie upominki. Mogą stać się prezentem głównym lub elementem dekoracyjnym. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, co dana osoba lubi lub co chcielibyśmy jej przekazać. Warto również skorzystać z ofert wytwórni cukierniczych, które proponują szeroki wybór produktów w niecodziennych, kreatywnych formach. Grawerunek można znaleźć na samych łakociach, a także na opakowaniach. Imię na cukierku podkreśli naszą życzliwość wobec drugiej osoby i pomoże zaznaczyć jej wyjątkowość oraz wartość.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *