pyszne i zdrowe słodycze domowe

Zdrowe słodycze domowe

Jeśli chcemy żyć zdrowo, nie musimy rezygnować ze słodkości. W domowym zaciszu możemy stworzyć przekąski, które będą nie tylko pyszne, ale także pełne wartości odżywczych. Czasami warto postawić na to, co naturalne. Wykonanie  takiego deseru jest bardzo proste, wystarczy trochę cierpliwości. Nie należy się zrażać, wszak domowe słodycze nie zawsze wyglądają idealnie jak z hipermarketu. Liczy się smak, satysfakcja, a także fakt, że obecność zdrowych słodyczy domowych w naszym menu to trend wzrostowy i aktualny w dzisiejszych czasach. Często bez wychodzenia z domu, może stworzyć coś ciekawego. Warto spróbować, a być może takie rytuały zagoszczą na stale w naszym domu.

Czy warto oddać się słodkiej rozkoszy?

Słodycze, choć niosą mnóstwo doznań smakowych, nie zawierają substancji wpływających na nasze zdrowie pozytywnie. Kolorowe cukierki, żelki o różnych kształtach zapełniają sklepowe półki i zachęcają do zakupu. Mimo dokładnie opisanego przez producentów składu, mało który smakosz jest nim zainteresowany. Jest to błąd- czytając składy mamy wpływ na to, co trafi do naszego koszyka.

Współczesna żywność jest pełna szkodliwych substancji. Barwniki, konserwanty- to, co cieszy oko i podniebienie, nierzadko niszczy nasz organizm. Szybka przyjemność, która ma sporą cenę dla zdrowia. Zwłaszcza, że cukier- główny składnik słodkości, uzależnia.

Czy to oznacza, że musimy zrezygnować całkowicie ze słodyczy? Naszczęście nie.

Możemy sami przygotować zdrowe słodycze domowe. W ten sposób mamy wpływ na to, co znajdzie się w naszym deserowym menu. Rezygnujemy z niekorzystnych substancji, co nie wpływa na smak negatywnie. Wręcz przeciwnie- mamy wtedy do czynienia z prawdziwym, naturalnym aromatem. Tworząc przekąski możemy poznać wiele alternatywnych rozwiązań, które przydadzą się w kuchni. Problem z dotarciem do sklepu? Mała ilość czasu, chęć zaoszczędzenia- smakowitości stworzone naszymi rękami są dobrą opcją.

Fit słodycze w 10 minut

Mimo, iż fraza „zdrowe słodycze domowe” brzmi dość skomplikowanie, jest to niezwykle proste, aby cieszyć się smakiem przekąsek naszego autorstwa. Możemy posiłkować się przepisami, których jest mnóstwo w internecie oraz wszelkich książkach i poradnikach kucharskich. Możemy także zdać się na własną pomysłowość.

Wystarczy kilka, kilkanaście minut, by przygotować pyszne słodkości. Z najprostszych składników, które często są stałym elementem kuchennego zaopatrzenia, możemy wyczarować cuda. Kulki mocy z kaszy jaglanej zaspokokoją zapotrzebowanie na błonnik. Dodatkowo dostarczą walorów smakowych, jak np. babeczki z truskawkami.

Rezygnujemy ze sztucznych zamienników na rzecz naturalnych elementów. Aromat cytrynowy? My wykorzystamy sok z prawdziwej cytryny. Tworzenie przekąsek w domu pozwala także na wykorzystanie większej ilości owoców, zbóż itp. Różnorodność w tym przypadku to słowo klucz, by dostarczyć sobie przyjemności z konsumpcji, a także cennych wartości odżywczych. Zgodnie z preferencjami możemy wymyślać nowe smaki, bawić się nimi.

Popularnością cieszą się także słodycze bez cukru. Owoce są już słodkie same w sobie, dlatego dodawanie go często nie najmniejszego sensu. Zwłaszcza, że cukier nie należy do zdrowych i korzystnie działających na nasz organizm substancji. By uniknąć jego obecności w przekąskach, możemy także dodać miód lub naturalne substancje słodzące. Jest on słodki, ale niezwykle zdrowy. Jak widać, połaczyć można przyjemne z pożytecznym.

Zdrowe słodycze domowe. Czy dla każdego?

Pierwsza wątpliwość- słodycze a cukrzyca. Panuje przekonanie, że nie idą ze sobą w parze. Nic bardziej mylnego. Cukier można zastąpić substancjami słodzącymi występującymi w naturze. Należy do nich między innymi erytrytol. W diecie cukrzyka musi się także znaleźć wiele produktw zbożowych, owoców. Świetnie się składa- w końcu na tych składnikach bazują słodycze domowe.

Kolejną grupą, co do których diety mogą pojawić się wątpliwości, są dzieci. Wielu rodziców rezygnuje z częstowania swoich pociech słodkościami, ale duża grupa postępuje zupełnie odwrotnie. Nieważne, czy należymy do jednych czy drugich- zdrowe słodycze domowe dla dzieci są świetnym sposobem na przekąskę dla naszych pociech. Możemy także zaangażować najbliższych w tworzeniu słodyczy domowych i nauczyć ich zdrowych nawyków.

Wielu z nas zmaga się z wieloma trudnościami ze strony ukłądu pokarmowego. Spożywanie słodyczy nie sprzyja jego pracy, a wręcz jeszcze ją pogarsza. Jeśli jesteśmy świadomi składu ulubionych deserów, gdyż sami je przygotowujemy, unikamy nieprzyjemności. Możemy dodawać składniki zgodnie z zapotrzebowaniem naszego organizmu.

Szybko, tanio i smacznie

Nie musimy spędzać dużo czasu w kuchni. Więcej- nie potrzebujemy skomplikowanych urządzeń, czy specjalnej zastawy. Wystarczy trochę wolnego czasu, pasja i chęci. Oszczędzamy pieniądze, mamy wpływ na to, co jemy, możemy dzielić się smakowitościami ze znajomymi, a także samemu tworzyć pomysły. Pamiętajmy, że jedzenie powinno być także źródłem przyjemności. Zdrowe słodycze domowe pozwolą zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających łasuchów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *