słodycze na dzień mężczyzny

Jakie wybrać słodycze na Dzień Mężczyzny?

Dzień Mężczyzny jest świętem dużo mniej znanym niż Dzień Kobiet. Jego popularność jednak rośnie. Panowie coraz częściej są doceniani przez swoje wybranki. Otrzymują więc, z okazji swojego święta, drobne upominki. Wybór odpowiedniego prezentu nie jest łatwym zadaniem. By sprawić mężczyźnie radość, wystarczy niewiele. Gest, który wywoła uśmiech, może być symboliczny. Jeżeli nie wiesz, co kupić mężczyźnie, podaruj mu słodycze w różnej postaci. Są one dobre na każdą okazję, więc idealnie sprawdzą się również na Dzień Mężczyzny!

Dzień Mężczyzny- kiedy go obchodzimy?

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest w ponad 80 państwach 19 listopada. Święto to stało się tradycją, a zapoczątkowane zostało w 1999 roku. 

W Polsce mężczyźni obchodzą swoje święto dnia 3 listopada lub 10 marca.

Znacznie większą popularnością w naszym kraju cieszy się Dzień Chłopaka. Przypada on na 30 września. To właśnie tego dnia wiele kobiet kupuje upominki swoim najbliższym panom. 

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopka jest więc obchodzony w Polsce wymiennie. Każda okazja jest jednak dobra, by podarować upominek drugiej osobie. Jakie słodycze podarować w prezencie?

Ogólnodostępne czekoladki 

Pierwszą myślą dotyczącą słodyczy na Dzień Mężczyzny są czekoladki. Jest to wyrób cukierniczy, który dostępny jest w każdym mniejszym i większym sklepie. Czekoladki występują pod wieloma postaciami. Na rynku dostępna jest cała masa różnych smaków i form czekoladek. Zakup ich nie stanowi więc żadnego wyzwania. Wystarczy znać preferencje smakowe mężczyzny, by wybrać coś odpowiedniego. Czasem jednak warto postawić na coś bardziej wyszukanego

Słodkie narzędzia

Wybierając słodycze na Dzień Mężczyzny, warto zastanowić się nad czymś bardziej oryginalnym. Zabierając się za to zadanie z odpowiednim wyprzedzeniem, można znaleźć wiele ciekawych opcji. Jedną z nich są czekoladowe narzędzia. Odwzorowują one prawie stuprocentowo wygląd klasycznych, męskich przyrządów remontowych. Taka forma prezentu nie tylko sprawi radość, ale również zaskoczy mężczyznę!

Czekoladowe figurki 

Słodycze na Dzień Mężczyzny mogą przywierać naprawdę wyjątkowe formy. Jedną z nich są postacie filmowe odlewane z czekolady. Dostępne są w dobrych sklepach z wyrobami cukierniczymi. Osoby ze zdolnościami manualnymi mogą je również wykonać sami. Wystarczy zakupić odpowiednią formę. Jest to jednak zadanie, które wymaga czasu, chęci i umiejętności kulinarnych. Na szczęście zakup gotowych wyrobów nie stanowi nieosiągalnego wyzwania. Nie trzeba się więc martwić, że taki prezent jest poza zasięgiem pań nielubiących gotować. 

STOP czekolada 

Słodycze to nie tylko wyroby czekoladowe. To również lizaki. Te cukrowe drobiazgi mogą przywierać różne kształty. Największą popularnością wśród słodyczy na Dzień Mężczyzny cieszą się lizaki serca lub autka. Osoby dorosłe często sięgają również po lizaki symbolizujące intymne partie ciała. Jest to zabawny upominek, który z pewnością zostanie zapamiętany. 

Dieta, a słodycze 

Słodycze na Dzień Mężczyzny to niezaprzeczalnie świetny pomysł. Co jednak w przypadku, gdy Pan regularnie uprawia sport i nie spożywa słodkich przekąsek? Na szczęście producenci łakoci znaleźli na to sposób. Istnieje wiele słodkości o zmniejszonej liczbie kalorii. Są również dostępne wyroby przeznaczone dla cukrzyków, czy osób z nietolerancją laktozy. Dlatego bez względu na rodzaj stosowanej diety, słodycze będą idealnym rozwiązaniem prezentowego problemu. 

Słodki box 

Wiele osób uważa, że słodki upominek na dzień Mężczyzny to za mało. Traktują więc czekoladki, czy lizaki jako dodatek do większego prezentu Jest to bardzo fajna opcja, o ile kupujący zna dobrze obdarowywanego. Wtedy może pozwolić sobie na prezent w postaci książki lub płyty. Jeśli jednak nie znamy preferencji mężczyzny, dużo lepiej jest wybrać same słodycze. Na świecie żyje niewielki ułamek osób, które nie lubią słodkich przekąsek. Istnieje więc niewielki procent szans, że prezent będzie nieudany. 

Świetną alternatywą dla większego prezentu będzie więc kompozycja wielu słodkości w boxie prezentowym. Można w nim umieścić również żelki, pianki, czy inne słodycze. W ten sposób nie musimy się martwić, że obdarowywany nie znajdzie nic dla siebie. 

Dlaczego warto wybrać słodycze na Dzień Mężczyzn?

Słodycze podnoszą poziom cukru w organizmie. To zaś wpływa na podniesienie się poziomu endorfin. Endorfiny, czyli hormony szczęścia odpowiadają  za dobry nastrój. Podarowanie słodyczy na Dzień Mężczyzny jest więc idealnym pomysłem dla osób dużo pracujących, czy zwyczajnie zabieganych.

Słodycze na Dzień Mężczyzny to idealna alternatywa także dla zapominalskich. Najprostsze słodkości są dostępne w okolicznych sklepach. Jeśli więc nie mamy czasu albo pomysłu na prezent, warto sięgnąć po coś oczywistego. Pamiętać należy, że każdy prezent jest lepszy, niż jego brak! 

Słodkości dobre na smutki i radości

Słodycze na Dzień Mężczyzn, to idealny wybór niezależnie od budżetu. Osoby operujące mniejszymi sumami mogą pozwolić sobie na coś mniej wyszukanego. Przy większych środkach można stworzyć coś większego i bardziej wyszukanego. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *