slodycze na prezent komunijny

Jakie słodycze wybrać na prezent komunijny?

Komunia to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka. Będąc zaproszonym na tę uroczystość, trzeba postarać się o wyjątkowy, pamiątkowy prezent. Do takiego podarunku warto dołożyć oryginalne słodycze, które będą zarówno miłym akcentem jak i smakowitym dodatkiem. Jakie słodycze na prezent komunijny wybrać? Oto kilka inspiracji.

Wybierz słodycze, których nie jada się na co dzień 

Słodycze na prezent komunijny muszą być nietuzinkowe. To znaczy, że powinny być wyjątkowe, nawet ekskluzywne. Podarowanie klasycznej tabliczki czekolady też jest w porządku, jednak czy taki prezent wywoła miłe zaskoczenie i radość dziecka? Z pewnością każde dziecko chętnie zje nawet tabliczkę mlecznej czekolady, jednak komunia to niepowtarzalna okazja, aby wybrać smakołyki trochę bardziej wyszukane. 

A więc jakie słodycze wybrać? Podzielmy je na kilka przykładowych podkategorii:

 • popularne, komercyjne słodycze dawane często na prezent
 • słodycze komunijne, w opakowaniach nawiązujących do tej uroczystości
 • słodycze zagraniczne, trudnodostępne
 • słodkości kraftowe, ręcznie wykonywane przez mniejsze manufaktury

Które z powyższych grup sprawdzą się najlepiej? Wybór oczywiście zależy również od budżetu osoby kupującej, jej mobilności oraz dostępu do dobrych źródeł poszczególnych słodyczy. 

Grupa pierwsza i druga są do siebie całkiem podobne. Komercyjne słodycze, które są często dawane w prezencie na różne okazje, to przede wszystkim popularne Rafaello, Merci, Ferrero Rocher, Toffifee, produkty Milka oraz Wedel – szczególnie bombonierki i duże tabliczki czekolad z ciekawymi dodatkami. Powodzeniem cieszą się wszystkie marki bardziej ekskluzywne, takie jak Lindt. Czy są dobrym wyborem na prezent komunijny? Oczywiście, że tak. Osoba obdarowana takimi słodyczami z pewnością się z nich ucieszy. Podobnie w przypadku słodyczy dedykowanych na tę okazję. Najczęściej są to praliny i bombonierki w opakowaniach z nadrukiem nawiązującym do komunii. Stanowią atrakcyjny wizualnie dodatek do prezentu, chociaż nie zawsze jest znana ich jakość, a cena może wynikać również z opakowania, niż samej jego zawartości.

Jakie zagraniczne słodycze wybrać na komunię?

Wspaniałym wyborem są słodkości, które są w Polsce ciężko dostępne lub wręcz niedostępne. Słodycze na prezent komunijny zza granicy to coś zupełnie nowego, czym dziecko będzie mile zaskoczone i będzie mogło spróbować smaków, których dotąd nie jadło. W tym momencie nie trzeba się już skupiać na tym, aby wybierać wyłącznie bombonierki czy ładnie opakowane praliny. Można stworzyć paczkę kilku rodzajów słodyczy, które dołoży się do prezentu. Wśród nich mogą znaleźć się nawet batoniki o smakach niedostępnych w Polsce.

Nie trzeba specjalnie jechać za granicę, aby kupić zagraniczne słodycze na prezent komunijny. Są specjalne sklepy i strony internetowe, na których można dokonać zakupu. Przykłady takich słodyczy to:

 • Pocky 
 • czekolady Roshen
 • żelki Jelly Straws
 • żelki Haribo Hey Kakao!
 • Jelly Beans
 • batoniki KitKat o egzotycznych smakach
 • Terrys Orange
 • słodycze japońskie

Nie są to odświętne słodycze dedykowane na prezent, jednak można z nich stworzyć atrakcyjną paczkę nietypowych słodkości, która z pewnością wywoła radość, zwłaszcza u dziecka. Taki prezent jest oryginalny, przemyślany i stanowi ciekawą alternatywę od słodyczy kupowanych na co dzień. Można je w ciekawy sposób zapakować, na przykład w ozdobną folię przewiązaną rafią lub jutowym sznurkiem z kokardką. 

Słodycze na prezent komunijny z małych manufaktur – dobry pomysł?

Ostatnią proponowaną grupą słodyczy na prezent komunijny są słodycze z niewielkich, lokalnych manufaktur, które wytwarzają ręcznie robione produkty. Przeważnie są to słodkości drogie, jednak niesamowicie dopracowane. Pracownicy kraftowych manufaktur słodyczy dbają o najmniejsze szczegóły, od smakowitego nadzienia składającego się z wysokiej jakości produktów, po ich ozdobną i atrakcyjną dla oka formę. Często wyglądają tak pięknie, że na ich widok obdarowane osoby z rozbawieniem stwierdzają, że szkoda je zjeść! Ale nie tylko wygląd się liczy, a przede wszystkim niepowtarzalny, wciągający smak.

Takie słodycze to na przykład słodkości od firmy Karmello, ChocoPrestige, a także produkty mniej znanych firm. Jak je rozpoznać? Przeważnie są starannie opakowane, bogato zdobione (płatkami kwiatów, liofilizowanymi owocami), przyciągają wzrok i są bardzo szczegółowo dopracowane. Są to słodycze nadające się perfekcyjnie jako niepowtarzalny prezent na wyjątkową okazję. Ekskluzywne, niepowtarzalne i wykonane z pasją i zaangażowaniem.

Okazuje się, że wybór atrakcyjnych słodyczy na prezent komunijny jest bardzo szeroki. Od produktów popularnych i łatwo dostępnych, przez zagraniczne, po ręcznie robione – każdy z nich sprawdzi się jako komunijny prezent. Decyzja, jakie słodkości wybrać zależy przede wszystkim od budżetu kupującego, ale także od mobilności i tego, ile czasu dana osoba może poświęcić na szukanie prezentu. Bez wątpienia jednak dołożenie czegoś słodkiego do uroczystego, komunijnego prezentu stało się w Polsce wręcz tradycją, dlatego warto o tym pamiętać i obdarować dziecko słodkim upominkiem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *