dobre słodycze dla dzieci

Jak wybrać dobre słodycze dla dzieci?

Wybór dobrych słodyczy dla dzieci nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto wiedzieć, jaki rodzaj słodyczy jest najlepszy dla maluchów. Warto zapoznać się z rodzajami, ale także ze składami poszczególnych produktów. Przykładowo, małym dzieciom nie powinno się kupować czekolad i cukierków z orzechami lub innymi dużymi dodatkami, ponieważ mogą one być niebezpieczne i spowodować zakrztuszenie.

Czy cukierki są lepsze od czekolady?

Jeśli chodzi o zakup cukierków, zasada jest prosta: chcesz kupić najlepsze cukierki, które można dostać. Najlepszy cukierek będzie stworzony z wysokiej jakości składników i będzie wykonany w procesie, który nadaje mu charakterystyczny wygląd i smak. Co więc oznacza termin „wysokiej jakości”? Czym cechują się dobre słodycze dla dzieci

Zacznij od składników. Szukaj prostych rzeczy, takich jak mleczna czekolada w przeciwieństwie do ciemnej – ta ostatnia może smakować bardziej wyrafinowanie, ale nie jest przeznaczona dla dzieci. Mleczna czekolada będzie miała bardziej słodki smak niż ciemna czekolada, która będzie miała bardziej gorzki posmak kakao, więc mleczna czekolada będzie słodsza i bardziej smakowita dla dzieci.

Dobry producent słodyczy będzie również pozyskiwał mleko od krów, które są wolne od rBGH – to genetycznie opracowany hormon zaprojektowany w celu zwiększenia produkcji mleka u krów, ale został powiązany z innymi problemami zdrowotnymi u ludzi, którzy go spożywają. Chociaż nie wszyscy producenci słodyczy koniecznie pozyskują mleko od krów bez rBGH, można przynajmniej szukać produktów oznaczonych jako „organiczne”, które wyklucza nabiał z krów leczonych rBGH.

Kiedy robisz zakupy słodyczy, pamiętaj o tych rzeczach:

  • Uważaj na rozmiar i opakowanie słodyczy. Jeśli są one w dużej torbie, która nie jest zamykana, mogą zostać zjedzone wszystkie na raz, nie pozostawiając miejsca na dzielenie się nimi.
  • Pomyśl o sezonie. Czy to Wielkanoc? Halloween? Boże Narodzenie? Jeśli wiesz, że Twoje dziecko nie może doczekać się określonego rodzaju słodyczy w konkretnym dniu, może to być dobry powód, aby wybrać coś innego.
  • Jeśli kupując smakołyk przeznaczony dla kilkorga dzieci, zastanów się, jak będą się nim dzielić. Jeśli jest dwoje dzieci, które zwykle są konkurencyjne lub zazdrosne, mogą nie chcieć się dzielić po wszystkim.
  • Sprawdź, czy możesz dostać jedną rzecz, którą chcą i inną, o której jeszcze nie wiedzą, że chcą. Na przykład, często lepiej jest dostać mniejszą ilość wysokiej jakości cukierków premium niż dużą ilość mniej specjalnych cukierków.

Jakie słodycze lubią dzieci? Słodkie! 

Najlepszym pierwszym krokiem jest zadanie sobie pytania, co chcesz osiągnąć z tymi słodyczami. Czy będzie to poczęstunek dla Twojego dziecka i jego przyjaciół, czy też przekąska podczas przyjęcia dla dzieci? Czy chcesz coś, co będzie zabawne odpowiednie dla dzieci, aby podzielić się tym lub wręcz przeciwnie – jeść samemu? Czy masz na myśli jakieś szczególne ograniczenia dietetyczne oprócz zwykłego braku czekolady? Niezależnie od odpowiedzi, istnieje kilka podstawowych wytycznych, których możesz przestrzegać, aby mieć pewność, że słodycze będą czymś więcej niż tylko pustym kalorycznym hitem.

W okresie szkoły podstawowej zęby dzieci wciąż się rozwijają, a zbyt duża ilość cukru może je uszkodzić. Szukaj produktów, które są „bez cukru”, „o niskiej zawartości cukru” lub „słodzone ksylitolem” (naturalnym słodzikiem). Takie cukierki będą mniej szkodliwe dla zębów i nie spowodują próchnicy tak łatwo, jak produkty z cukrem. Zwróć również uwagę na naturalne substancje słodzące, takie jak miód. 

Pamiętaj, aby profilaktycznie trzymać się z dala od wszystkiego, co zawiera orzechy lub inne substancje powodujące ryzyko zadławienia, jak również od wszystkiego, co zawiera orzeszki ziemne lub produkty z orzeszków ziemnych. Jednym z najbardziej popularnych słodyczy wśród małych dzieci jest czekolada, która nie musi być złym wyborem, ale upewnij się, że kupujesz czekoladę dobrej jakości z minimalną ilością dodatków, takich jak oleje roślinne i konserwanty. Niskiej jakości produkty mogą mieć gorzki i nieprzyjemny smak, nawet jeśli zawierają dużo cukru, więc nie oszczędzaj na tym! Na koniec bądź ostrożny wobec wszelkiego rodzaju nowości

Wybieraj z głową dobre słodycze dla dzieci

Większość z nas wychowała się w przekonaniu, że wszystkie słodycze są złe dla dzieci. Są kaloryczne, pełne cukru, psują zęby i powodują tycie. Oczywiście już w to nie wierzymy, ale kiedy przychodzi do wyboru smakołyku dla dziecka, wciąż pozostaje pytanie – które słodycze są dla niego dobre?

Łatwo jest dać się wciągnąć w marketing (jest Halloween! Niech się bawią!), ale jeśli chcesz mieć pewność, że twoje dzieci naprawdę jedzą słodycze, które są dla nich dobre, musisz przeczytać listę składników. Istnieją pewne produkty, które są dobre zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, ale zazwyczaj niosą ze sobą dużo kalorii. Nie będziesz chciał dać małym dzieciom ogromnej przekąski w postaci M&Msów z masłem orzechowym lub mini batoników Snickers, chyba że ich rodzice nie mają nic przeciwko.

Oto kilka składników, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze dobrych słodyczy:

  • Sztuczne słodziki: Mogą one pomóc znacznie zmniejszyć zawartość kalorii w cukierkach. Aspartam jest jedną powszechnie stosowaną substancją.
  • Witaminy & minerały: Mogą one być zawarte w słodyczach i przekąskach jako suplementy diety. To, że są one dodawane, nie oznacza, że są zawsze dobre.

Istnieją dwa główne czynniki brane pod uwagę przy ocenie słodyczy: zawartość cukru i jakość. Cukier w cukierkach jest tym, co sprawia, że są one tak uzależniające. Dzieci uwielbiają cukier, ale zbyt duża jego ilość może być szkodliwa dla maluchów. W skrajnych przypadkach wysokie spożycie cukru zostało powiązane z problemami zdrowotnymi, w tym otyłością, cukrzycą, ADHD, depresją i innymi. Jakość jest również ważna, ponieważ nie wszystkie słodycze są stworzone tak samo – niektóre z nich mogą być niebezpieczne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *