cukierki dla dzieci na weselu

Idealne cukierki dla dzieci na weselu

Wesele to świetny czas na podjadanie smacznych słodyczy i innych pyszności. Jeśli na naszym weselu pojawią się maluchy, warto sprawić im przyjemność w postaci cukierków. Najlepszymi cukierkami będą np. cukierki pudrowe. Jakie jeszcze inne cukierki dla dzieci sprawdzą się na weselu?

Smaczne i urocze weselne cukierki dla maluchów 

Smaczne i przede wszystkim urocze cukierki na wesele będą dla maluchów prawdziwą frajdą. Zadbajmy, by były pięknie podane, a co ważne by ich smak odpowiadał najmłodszym. Idealnym pomysłem będą cukierki owocowe, które są lekko kwaśne, ale również słodkie. Małe landrynki o owocowym smaku są odpowiednie dla maluchów, a także wyglądają bardzo uroczo, zwłaszcza w szklanych słojach lub przykręcanych podajnikach. Dzięki takiemu wyeksponowaniu dzieci na pewno się nimi szybko zainteresują. Ważne, by cukierki nie posiadały sztucznych barwników ani konserwantów, dlatego powinno się je wybierać spośród tych ekologicznych. 

Inną propozycją, która zachwyci najmłodszych, będą małe kolorowe bezy, przypominające chmurki. Pięknie się prezentują, są również bardzo smaczne i lekko chrupiące. Można jeść je samodzielnie lub łączyć z tortem. Pięknie prezentują się wśród innych słodyczy oraz stanowią monoporcję deseru. Łatwo je złapać w małą rączkę i zjeść pomiędzy posiłkami a tańcami.

Inne cukierki dla dzieci na weselu to m.in. krówki mleczne. Są leki ciągnące i można je spotkać w różnych wersjach smakowych. Mają delikatny smak i są zapakowane w kolorowe papierki, co na pewno spodoba się maluszkom. Praktycznie każdy maluch je uwielbia i szybko znikną ze słodkiego stołu.

Zdrowe cukierki dla dzieci na weselu

Pamiętajmy jednak, że mocno słodzone cukierki nie są odpowiednie dla dzieci, ponieważ szkodzą zębom, a dodatkowo mogą zbyt szybko podnieść poziom cukru we krwi. Jeśli sami dbamy o sylwetkę i wybieramy zdrowe warianty jedzenia, możemy kupić ekologiczne cukierki dla dzieci na wesele. Są one słodzone stewią lub erytrolem. Dodatkowo nadal są słodkie i nie mają w sobie ani cukru, ani szkodliwych barwników.

Idealnie sprawdzą się również krówki bez laktozy, które są idealne dla małych alergików oraz suszone owoce w ciemnej czekoladzie. Dzieci na pewno zainteresują się również kolorowymi pastylkami do ssania w formie cukierków, wykonanych na bazie ksylitolu. To smaczna i przede wszystkim zdrowa propozycja na słodycze dla dzieci, które łączą wspaniały smak oraz piękny wygląd.

Jeśli nie jesteśmy przekonani, że cukierki dla dzieci na weselu będą odpowiednie, wtedy istnieje możliwość zamówienia mini deserków, a także słodkich przekąsek, np. w formie małych babeczek, udekorowanych kremem oraz owocami, a także pop-cake – czyli małych lizaków w formie ciasteczka. Są łatwe do podania, zabawne, a także bardzo smaczne. Można wybrać ich nadzienie oraz rodzaj ciasta. Niektóre cukiernie wykonują słodkie stoły z takich składników, które nie będą zawierały żadnych alergenów, takich jak mleko krowie, gluten lub orzechy. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Jak wyeksponować cukierki dla dzieci na weselu?

Słodki stół powinien być jednym z elementów, który będzie bardzo widoczny na weselu. Tak samo cukierki dla dzieci na weselu powinny być ogólnie dostępne oraz tak ukazane, by maluchy same chciały po nie sięgać. Idealnym pomysłem, będzie wypożyczenie dyspensera na cukierki, który jest podobny do tych spotykanych czasem w nadmorskich kurortach. Mogą one posiadać ciekawą formę, np. mieć ozdobę w postaci figurki z ulubionej dziecięcej bajki.  Może mieć on również odkręcaną korbkę, która pozwala na wydobycie pojedynczej sztuki lub wajchę, za pomocą której można otworzyć pojemnik i wysypać cukierki na talerzyk. Pięknie prezentują się również stojące ekspozytory, które stoją jeden nad drugim. Oszczędzamy tym samym cenne miejsce na stole, a jednocześnie możemy łatwo posegregować cukierki rodzajami i smakami.

Dobrym pomysłem jest ustawienie stołu z cukierkami tak, by był on w pobliżu gości, by mogli oni łatwo do nich sięgnąć. Cukierki wspaniale prezentują się w przeźroczystych miskach, półmiskach oraz pojemnikach. Można je ustawić od największego do najmniejszego. Z kolei szklane pojemniki na nóżce ustawia się z tyłu, by nie zasłaniały słodyczy umieszczonych niżej. 

Cukierki na weselu są wspaniałym dopełnieniem tego ważnego dnia. Zwłaszcza dla najmłodszych stoły z cukierkami będą bardziej atrakcyjne, niż te z ciastem. Warto wybrać więc słodycze, które zachęcą najmłodszych do ich zjadania. Świetnym wyborem będą cukierki pudrowe, które łatwo rozpuszczają się w ustach. Dodatkowo idealną alternatywą będą krówki o różnych smakach oraz landrynki. By zadbać o zdrowie dzieci, wszystkie te cukierki mogą być słodzone stewią lub ksylitolem. Kiedy już wybierzemy odpowiednie słodycze, należy je ładnie wyeksponować. Sprawdzą się do tego szklane pojemniki, dyspensery, a także koszyczki, które są umieszczane na różnych wysokościach. Dzięki temu każdy rodzaj słodyczy będzie widoczny i łatwiejszy do częstowania. Jak widać cukierki dla dzieci na weselu mogą stać się wspaniała atrakcją. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *