najpopularniejsze gigantyczne słodycze

Gigantyczne słodycze

Słodycze są uwielbiane nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych. Nie ma się czemu dziwić, każdy czasami potrzebuje zastrzyku endorfin, które niesie za sobą spożycie glukozy zawartej w słodkościach. Lecz co sprawiło, że gigantyczne słodycze są popularne? Odpowiedź jest prosta, zostały rozpowszechnione w social mediach. Youtuberzy czy profile cukiernicze na Instagramie prześcigają się w tworzeniu coraz większych kopii popularnych smakołyków. Druga sprawa jest taka, że one po prostu cieszą oko i duszę. Możliwość cieszenia wzroku ulubionym przysmakiem, lecz dziesięciokrotnie większym, niesie ogromną satysfakcje. 

Wiesz jakie są oficjalnie największe słodycze na świecie? 

Słodkości ogromnych rozmiarów praktycznie zawsze dokumentowane są na zdjęciach i wrzucane do Internetu. Rekordzista został uhonorowany bardziej prestiżowym wyróżnieniem, wpisano go bowiem do Księgi Rekordów Guinnessa. Wracając do tytułowego pytania, odnośnie największego przysmaku. Była to królowa słodyczy, czyli… czekolada!; jej powierzchnia liczyła sobie 100 metrów kwadratowych. Ważyła tonę. Wyprodukowała ją Szwajcarska firma w miejscowości Split. Czekoladowy gigant został pochłonięty w zaledwie 10 minut przez mieszkańców miejscowości.

Kolejny cukrowy olbrzym to lizak, amerykańskiej wytwórni słodyczy See’s Candies. Ogromny cukierek na patyku ważył 3 tony! Został wyprodukowany z okazji światowego dnia lizaka. Poprzedni rekord tej samej firmy, w tej samej dziedzinie ważył 2 tony.

Podium zamyka ciastko. Stworzone w Ameryce przez dwóch przyjaciół (Simon Morgan i Paul Thacker). Mężczyźni stworzyli ciastko, które w porównaniu z poprzednimi było niewielkie. Ważyło zaledwie 16 kg. Jego wymiary to: 39 cm szerokości i 60 cm długości. Przygotowanie go, zajęło ok. 12 godzin. Sprzedane zostało na Ebay za 410 euro.

Gigantyczne słodycze lepiej nabyć (gdzie)? Czy zrobić samemu (jak)?

 W pierwszym przypadku z pomocą przychodzi nam Internet. Na Polskich stronach wybór staje się coraz szerszy, jednak w porównaniu z zagranicznymi stronami wypada fatalnie. Najpopularniejszymi krajami z których Polacy najchętniej zamawiają słodkości niedostępne w naszym kraju to Niemcy i USA. Ceny na tych stronach są wysokie, w końcu będziemy płacić w euro albo dolarach. Ceny przesyłek na terenie Europy, a szczególnie z Niemiec do Polski nie zwalają z nóg, jednak zamawiając paczkę z USA musimy liczyć się z faktem (jednak nie musi tak być), że wszystkie opłaty przewyższą koszt zamówienia.

No i nie liczmy na cuda, czas oczekiwania na przesyłkę z drugiego końca świata nie będzie krótki. Mimo wszystko warto szukać promocji i dobrych okazji, warto zwrócić się do znajomych z pytaniem czy oni również nie chcą czegoś zamówić, wtedy można rozłożyć koszty wysyłki na więcej osób.                               

A co z samodzielnym przygotowaniem własnych gigantycznych słodyczy? Niestety również musimy uzbroić się w cierpliwość i pieniądze. Duże rozmiary produktów generują większe koszty. Stosunkowo najbardziej opłacalne jest zrobienie ogromnego żelka. Składniki nie są wyjątkowo drogie, można przechowywać go całkiem długo. Jedynym sporym wydatkiem będzie foremka silikonowa (o ile chcemy uzyskać fantazyjny kształt). To koszt rzędu nawet 200zł. Pomimo iż słodycz z żelatyny będzie trwalszy niż np. ciasto, musimy pamiętać że do domowego żelka nie dodamy składników konserwujących, przez co nie wytrzyma tak długo jak sklepowy. Właśnie z tego powodu dobrze jest się uzbroić w osoby, które będą gotowe go pochłonąć. 

Najpopularniejsze i łatwo dostępne gigantyczne słodycze, czyli jakie?

Dostępne zarówno na popularnych Polskich stronach aukcyjnych jak i na tych zagranicznych. 

  • czekoladowy krem w wiadrze ważący 3kg! Zajadając się tym słodkim smarowidłem prosto z wiara z pewnością prędko nie zobaczymy dna!
  • znanej marki baton czekoladowy w kształcie trójkąta o wadze 4,5 kg, na wielu stronach istnieje również możliwość personalizacji opakowania, jeżeli zamierzamy go komuś podarować
  • gigantyczne żelkowe węże, ważą po ok. 3 kg, dostępne są również miśki-żelki o takiej wielkości, że najprawdopodobniej najrozsądniejszą decyzją będzie cięcie ich krajalnicą do chleba
  • kilkukilogramowe tabliczki czekolady, dostępne są również połamane kawałki czekolady belgijskiej o różnych smakach w formie mixu w workach
  • gigantyczna rolka cukierków rozpuszczalnych o owocowym smaku, ważąca 2 kg
  • donut XXL, amerykański pączek z dziurką i słodkim lukrem na wierzchu,
  • ogromna tarta z nadzieniem orzechowym
  • batony wiodących firm ważące ok 1 kg

Podsumowanie

Ekstrawaganckie słodycze wciąż zyskują na popularności i sprzedają się w hurtowych ilościach. Nawet mała dawka cukru podnosi humor, a co dopiero taka  w wersji XXL. Zdobyć upragnione słodkości w powiększonej wersji możemy głównie w Internecie. Dzięki wielu międzynarodowym stroną jest to ułatwione, na uwagę zasługują też azjatyckie sklepy oferujące bogaty wybór. Jeśli zdecydujemy się eksperymentować w domu możemy użyć zwykłego przepisu na dany produkt. Oczywiście mnożąc go kilka (lub kilkanaście :P)razy, w zależności od pożądanego rozmiaru.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *