słodycze z różnych stron świata

Słodycze z różnych stron świata – które z nich warto spróbować?

Słodycze z całą pewnością odgrywają wyjątkowo ważną rolę w życiu każdego z nas. Kochamy bowiem ich różnorodność, a także wyjątkowy smak, który umila nam chwile spędzone przy kawie lub przy herbacie. Jednocześnie warto zauważyć, że w poszczególnych częściach świata słodycze znacznie się od siebie różnią. Słodycze azjatyckie, europejskie czy amerykańskie mają swój specyficzny charakter i z całą pewnością warto lepiej je poznać, a być może nawet spróbować! Słodycze z różnych stron świata- podróż na Nowy Kontynent.

Słodycze z różnych stron świata- co znajdziemy na Nowym Kontynencie?

Słodycze z różnych stron świata niejednokrotnie mogą nas zaskoczyć lub nawet zdziwić. Jednocześnie trzeba sobie powiedzieć, że to właśnie dzięki tej różnorodności mamy okazję poznawać nowe smaki i doświadczać. Słodycze z różnych stron świata mogą być również absolutnie wyjątkowe, a najlepszym dowodem na to są kultowe żelki Sour Patch, które pochodzą z Nowego Kontynentu czyli z Ameryki Północnej. Żelki te są wyjątkowo kwaśne, a jednocześnie są one wypełnione smakowitym sokiem owocowym, dzięki temu oba smaki świetnie się ze sobą równoważą. Niemniej jednak to jeszcze nie wszystko co może nam zaoferować Nowy Kontynent.

Okazuje się, że rekordy popularności biją tam słynne na całym świecie batony KitKat. Niemniej jednak są one absolutnie oryginalne i wyjątkowe. Można bowiem znaleźć je w różnorodnych wersjach smakowych jak np. z dodatkiem wiśni, bananów lub truskawek. Nie da się ukryć, że słodycze z różnych stron świata, a w szczególności te z Ameryki Północnej zachwycą nas również swoimi maksymalnie designerskimi opakowaniami i ciekawymi kształtami. Wystarczy się bowiem nieco bliżej przyjrzeć jak fantazyjna może być słynna, amerykańska czekolada Cadbury. Wszystkie te „odmienności” pomiędzy naszymi- europejskimi- słodyczami, a słodyczami z innych stron świata sprawiają, że ich konsumowanie staje się jeszcze przyjemniejsze i jeszcze bardziej wyjątkowe!

Słodycze z różnych stron świata? Czas na podróż do Azji!

Słodycze z różnych stron świata z pewnością nie byłby kompletne, gdybyśmy nie poznali słodyczy azjatyckich. Z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w Azji dosłownie wszystko jest odmienne od tego, co jest nam świetnie znane z Europy. Azjaci cieszą się swoim własnym światem i swoją własną kulturą, nie dbając o to, czy ktokolwiek poza nimi ją rozumie. Wobec tego słodycze z różnych stron świata– a dokładniej z Azji- również będą absolutnie wyjątkowe.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na koreańskie cukierki Lotte, które dostępne są w nietypowych- dla Europejczyków- smakach. Możemy je znaleźć np. o smaku alg morskich lub krewetek. Choć takie połączenie może się nam wydawać niezbyt zachęcające, to jednak warto zdecydować się na degustację i samodzielnie przekonać się o wyjątkowości smaku. Kolejno, na znacznie większą uwagę zasługuję słodycze z różnych stron świata, które pochodzą z Japonii.

Żelki Kausgaj stanowią największy przysmak mieszkańców kraju Kwitnącej Wiśni, a swoim opakowaniem nawiązują do najnowszych trendów z popkultury. W Japonii będziemy mogli znaleźć także batoniki KitKat o takich połączeniach smakowych, których nie spotkamy nigdzie indziej. Jednym z bardziej oryginalnych, azjatyckich słodyczy są także przekąski Tao Kae Noi. Jest to podstawowa, słodka przekąska mieszkańców Tajlandii, która produkowana jest z wodorostów.

Słodycze z różnych stron świata- co zaoferuje nam Ameryka Południowa?

Jeśli chcemy poznać słodycze z różnych stron świata to nie możemy ominąć także Ameryki Południowej. Ten kontynent znany jest przede wszystkim ze swojej pikantnej kuchni i rozrywkowego podejścia do życia. Trzeba sobie więc jasno powiedzieć, że słodycze z różnych stron świata, a w szczególności z Ameryki Południowej mogą nas mocno zaskoczyć oferowanymi połączeniami smaków. Szczególną uwagę warto zwrócić na pikantne lizaki do dodatkiem papryczki chilli.

Z pewnością w Europie się z takim przysmakiem nie spotkamy, jednak w Ameryce Południowej jak najbardziej! Ciekawą słodkością są także cukierki tamaryndowe Pulparindo, które cechują się dość specyficznym smakiem, który nie do końca może nam- Europejczykom- przypaść do gustu. Dość smakowicie prezentują się również południowoamerykańskie kuleczki Pulparin. Stanowią one swoiste połączenie mocno pikantnego smaku, z delikatną kakaową i słodką nutą. Jak więc widać, słodycze z różnych stron świata, a w szczególności z Ameryki Południowej wydają się być mocno zaskakujące i nieoczywiste. Nie oznacza to jednak, że nie są one równocześnie wyjątkowo smaczne.

Słodycze z różnych stron świata to przede wszystkim zbiór niezwykle oryginalnych połączeń smakowych, z którymi nigdy nie spotkamy się w Europie. Można więc śmiało powiedzieć, że przysmaki z Nowego Kontynentu, Azji czy też Ameryki Południowej mogą być w pierwszej chwili dla nas kompletnie niezrozumiałe. Jeśli jednak jesteśmy otwarci na nowe doznania i smaki, wówczas warto zdecydować się na to, by ich wszystkich spróbować. Słodycze z różnych stron świata z pewnością na długo zapadną nam w pamięć i podbiją nasze podniebienia!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *