najsmaczniejsze słodycze świata

Najsmaczniejsze słodycze świata – które warto spróbować?

Większość ludzi z całego świata nie wyobraża sobie życia bez słodyczy. Każde państwo posiada w swoim kulinarnym arsenale pyszne, słodkie przysmaki. Najsmaczniejsze słodycze świata pochodzą między innymi z Niemiec, Francji, Włoch, Danii, Turcji, Grecji, Argentyny, Stanów Zjednoczonych czy Szwajcarii.

Najsmaczniejsze słodycze z Niemiec

Do najsmaczniejszych słodyczy świata zalicza się te pochodzące właśnie z Niemiec. W Niemczech działa wiele marek słynących z wybornych łakoci. Z tego kraju warto wypróbować zwłaszcza czekoladę Ritter Sport, która jest dostępna także w polskich sklepach. Ritter Sport jest to marka należąca do przedsiębiorstwa Alfred Ritter Gmb, założonego w 1912 roku. W sprzedaży znajdują się takie klasyczne smaki jak: czekolada z orzechami laskowymi, orzechami macadamia, migdałami czy marcepanem. W Niemczech dostać można także czekoladę jogurtową, miętową, kokosową, nugatową, z płatkami kukurydzianymi, rumem, sezamem, herbatnikami, musem karmelowym, musem kakaowym, mlekiem bez laktozy, białą z migdałami, kawową, jak i wiele więcej.

To właśnie z tego kraju pochodzą przepyszne żelki Haribo, popularne także w Polsce. Firma została założona w 1920 roku przez Hansa Riegela, a już w 1922 roku na rynku pojawiły się żelki w postaci złotych misi Goldbären. Zyskały one sławę właściwie na całym świecie. W Niemczech na półkach sklepowych znajduje się różne wersje żelków jak te o smaku owoców tropikalnych, żelki brzoskwiniowe, żabki, smerfy, jogurtowe, wiśniowe, z lukrecją czy też pianki marshmellows. Do uwielbianych słodyczy zaliczają się także słynne herbatniki Leibniz. Jest to marka należąca do firmy Bahlsen, która rozpoczęła swoją działalność w 1891 roku. Nazwa marki wzięła się od nazwiska Gottfrieda Wilhelma Leibniza i przez tak wiele lat zdążyła wprowadzić wiele różnorodnych produktów. Dostać można herbatniki w czekoladzie, jak i w różnych kształtach.

Wyśmienite słodycze pochodzące z Francji

Wśród najsmaczniejszych słodyczy świata można wymienić te pochodzące z Francji. Ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim taki francuski deser jak crème brûlée. Podaje go wiele najlepszych restauracji z całego świata. Odznacza się lekką konsystencją i jest przyrządzany z mleka, żółtek i cukru. Ma też charakterystyczny aromat, z uwagi na dodatek cynamonu, skóry cytrynowej i wanilii. Przed podaniem kremu jest on zdobiony także karmelizowanym cukrem. Oprócz tego deseru, z tego kraju pochodzi wiele smacznych ciast i ciasteczek, między innymi od firmy Bonne Maman. Znane wszystkim są przede wszystkim ciastka Madeleine. Francuską dumą jest też firma Lutti, która produkuje smaczne gumy w tubce Tubble Gum.

Najsmaczniejsze słodycze świata -Wyborne łakocie z Włoch

Najsłynniejsze jest oczywiście włoskie tiramisu, czyli deser sprzedawany we wszystkich cukierniach, ale też przygotowywany w domach. Prezentuje się on niezwykle efektownie i ma przyjemny aromat kawy. Do tego jest wyjątkowo pyszny i dosyć łatwo w zrobieniu. We Włoszech zakupić można wiele świetnych słodkich przysmaków. Do polecanych łakoci można zaliczyć między innymi czekoladę Peruginę, Torronę czy słodycze Ferrero.

Znakomity specjał z Danii

To właśnie na duńskiej wyspie Bornholm można posmakować najlepszych lodów śmietankowych na całym świecie, czyli Krølle Bølle. Ich nazwa wzięła się od trolla, który sprawuje opiekę nad Bornholmem. Śmietankowe lody warto jeść w polewie, z sosami czy z posypkami, chociaż same także smakują wyśmienicie.

Przysmak z Turcji i Grecji

Wśród najsmaczniejszych słodyczy świata nie sposób pominąć specjału popularnego w Grecji i Turcji. Jest to popularna baklava, którą przygotowuje się z nasączonego miodem ciasta filo, które następnie przekłada się orzechami (laskowymi lub pistacjowymi). W państwach muzułmańskich baklavę spożywa się przede wszystkim w trakcie ramadanu.

Smakołyki krajów hiszpańskojęzycznych

W krajach hiszpańskojęzycznych, a zwłaszcza w Argentynie popularnością cieszą się Alfajores. Są to niewielkie maślane ciasteczka, przygotowywane z mąki kukurydzianej. Są delikatne, a zarazem chrupkie. Podawane przeważnie w postaci kanapki z masą kajmakową w środku. Dostępnych jest ich wiele odmian, gdyż można je dostać też z masą owocową czy w czekoladzie.

Jakie słodycze z innych krajów warto jeszcze spróbować?

Nie można też zapomnieć o znakomitej czekoladzie Studenckiej pochodzącej z Czech. Jest to świetna przekąska dla wszystkich osób kochających czekoladę oraz bakalie. Czekolada ta dostępne jest też w innych wersjach smakowych. Na uwagę zasługują także słodycze pochodzące z Ameryki. Smaczne są zwłaszcza amerykańskie ciasteczka Reese’s lub Hershey’s. To wyborne babeczki oblane mleczną czekoladą w wersji z nadzieniem orzechowym lub bez. Hershey’s to marka działająca od 1800 roku, która zdobyła popularność także w krajach europejskich. W zestawieniu najsmaczniejszych słodyczy ze świata nie mogłoby zabraknąć również pysznej szwajcarskiej czekolady, czy też miętowych drażetek z Wielkiej Brytanii, w których znajduje się ciemna czekolada, czyli Chocolate Mint.Z pewnością warto wypróbować te pyszne łakocie z całego świata. Co ważne, nie trzeba wcale udać się do danego kraju, aby móc zakupić te przekąski, gdyż na rynku działają sklepy z zagranicznymi łakociami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *