słodycze na pierwszą komunię

Jakie słodycze na pierwszą komunię?

Słodycze podczas obchodzenia pierwszej komunii świętej są bardzo istotne – jest to impreza, na której trzeba przygotować się na dużo cukru. Na każdej komunii musi pojawić się oczywiście tort, a także deser, którym najczęściej występuje w postaci na przykład ciasta, lodów lub galaretki. Jednak oprócz tych elementów menu komunijnego, warto zastanowić się nad kupnem takich słodkości jak: lizaków, cukierków, czekoladek, krówek, babeczek, pianek, żelków, ciasteczek oraz migdałów w lukrze.

Wszystkie wymienione wcześniej słodycze idealnie nadają się na postawienie ich na słodkim stole, o którym warto pomyśleć podczas organizacji imprezy komunijnej. W tym artykule dowiesz się, jak urządzić słodki stół, jakie słodycze, przekąski i napoje powinny się na nim znajdować oraz czy słodycze na pierwszą komunię mogą okazać się dobrym prezentem.

Jak urządzić słodki stół na pierwszą komunię?

Pierwsza Komunia to bez dwóch zdań bardzo ważne wydarzenie – zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Z tego powodu każdy rodzić chce, aby była ona wyjątkowa. Pomóc w tym może wspomniany wcześniej słodki stół, czyli nieodłączny element obchodzenia pierwszej komunii świętej. Jest to miejsce, w którym znajdują się wszystkie słodkości, do którego goście mogą podchodzić, aby poczęstować się słodyczami.

Słodkie stoły to bardzo popularny element imprezy, na której są dzieci – dzięki nim dzieciaki znajdą sobie zajęcie, zajadając się lizakami, czekoladkami oraz krówkami i rozmawiając ze sobą, jednocześnie nie sprawiając kłopotu opiekunom. Słodki stół to także świetna okazja, aby podziękować gościom za przybycie na przyjęcie komunijne – często na słodkich stołach komunijnych można spotkać ozdoby w postaci napisów „Dziękujemy!”. Jest to miły gest, który na pewno jeszcze bardziej rozluźni atmosferę podczas imprezy.

Jak zatem urządzić słodki stół, aby był on perfekcyjnym miejscem dla dzieci, jak i miłym podziękowaniem dla gości? Przy urządzaniu takiego stołu, najpierw należy pomyśleć oczywiście o słodyczach. Słodycze na pierwszą komunię powinny być wybierane z myślą o dzieciach – to przecież właśnie one będą jadły ich najwięcej. Słodycze na słodkim stole mają być zatem smaczne, ale przy tym nietrudne do zjedzenia. Oprócz standardowych cukierków, czekoladek, lizaków i krówek, ciekawym elementem słodkiego stołu będą muffinki oraz żelki, które dzieci uwielbiają. Jeżeli jest na to wystarczająco dużo czasu, dobrym pomysłem jest samodzielne upieczenie babeczek i muffinek. Aby jeszcze bardziej zwiększyć przyjemność z jedzenia, przy robieniu muffinek można użyć ciekawych foremek.

Na słodkim stole nie muszą znaleźć się jedynie słodycze – mile widziane są także przekąski takie jak czipsy, paluszki, lub herbatniki. Warto zadbać także o napoje – dobrym wyborem bez dwóch zdań jest uwielbiana przez dzieci coca-cola, oranżada lub woda smakowa. Na słodkim stole pojawić mogą się także soki i napoje.

Co na prezent na komunię?

Słodkości dla dziecka nie muszą wcale skończyć się w dniu pierwszej komunii – mogą być także prezentem dla malucha z tej właśnie okazji. Pomysłów na prezent na pierwszą komunię jest naprawdę bardzo dużo – może być to zegarek, biżuteria lub nawet komputer. Mimo to, czekoladki wciąż cieszą się dużą popularnością jako komunijny prezent. Są one świetnym dodatkiem do droższego upominku, który bez dwóch zdań ucieszy i sprawi dziecku radość. Wiele rodziców decyduje się na zakup bardzo drogich prezentów – czasami jednak wystarczą zwyczajne czekoladki, aby dzień ten stał się niezapomniany.

Jakie słodycze kupić jako prezent na komunię?

Chcesz kupić dziecku słodycze na pierwszą komunię jako prezent? Niekoniecznie muszą być to zwykłe czekoladki – w dzisiejszych czasach jest bardzo dużo opcji, aby nawet zwykłe słodycze były wyjątkowe. W maju, kiedy odbywają się pierwsze komunie, producenci czekoladek bardzo często robią specjalne, komunijne bombonierki ze wzorami nawiązującymi do tego wyjątkowego wydarzenia. Coraz większą popularnością cieszą się także czekoladki personalizowane. Czekoladki personalizowane tworzone są na zamówienie, na specjalne życzenie. Personalizacji ulegają zarówno same czekoladki, jak i opakowanie – dzięki temu na czekoladkach może znaleźć się na przykład ulubiona postać z bajki lub książki, sprawiając, że będą one smakować jeszcze lepiej i zostaną zapamiętane na jeszcze dłużej.

Słodycze na pierwszą komunię – podsumowanie

Podsumowując, słodycze na pierwszą komunię odgrywają w niej bardzo dużą rolę. Na imprezach komunijnych pojawiają się zwykle torty i desery, ale oprócz nich, na tego typu wydarzeniach bardzo często znajdują się słodkie stoły. Słodkie stoły spełniają rolę zarówno podziękowania dla gości, jak i miejsca, gdzie rozmawiają i przebywają dzieci. Na słodkich stołach pojawiają się: cukierki, krówki, lizaki, ciasteczka, babeczki, żelki, a także chipsy i napoje gazowane. Słodycze na pierwszą komunię to jednak nie tylko te, które można zjeść podczas imprezy – mogą one być bowiem prezentem. Mogą być to specjalne, komunijne bombonierki lub czekoladki personalizowane.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *